Teknoblog Ürünler Akıllı Telefon iPhone 5s için iOS 12 umudu hâlâ devam ediyor

iPhone 5s için iOS 12 umudu hâlâ devam ediyor

iPhone 5s, 2013'ün eylül ayında tanıtılmıştı. Akıllı telefon için yazılım güncellemelerinin artık kesilmesi beklense de, işler bu şekilde gelişmeyebilir.

iphone 5sApple büyük ihtimalle haziran ayında görücüye çıkaracağı en yeni mobil işletim sistemi iOS 12’yi eylül ayında kullanıcılarıyla buluşturacak. Yeni güncellemelerini alacak cihazları konusunda tahmin edilebilir bir yaklaşım izleyen şirket, geçtiğimiz yıl 5 yılın ardından iPhone 5’e yeni yazılım güncellemesi desteğini kesmişti. iOS 11’de iPhone 5 desteğinin kesilmesi, iOS 12 için “Sıra iPhone 5s’e geldi” yorumlarının yapılmasına neden olmuştu.

Ancak Apple’ın internet taratıcısı Safari’de kullandığı WebKit motorunun açık kaynaklı yapısı, bazı dikkat çekici bilgiler veriyor. WebKit ile geçtiğimiz ocak ayında gerçekleştirilen bir testin sonuç sayfasında testin yapıldığı cihazlar arasında iOS 12 yüklü 5s’in de adı geçiyor.

Bu durum akıllı telefonun güncellemeyi alacağını garanti etmese de, hâlâ cihazı kullananlar için umut verici bir işaret niteliği taşıyor.

iOS 12’nin Apple’ın 4 Haziran 2018’de gerçekleştireceği WWDC 2018 açılış etkinliğinde tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor. iPhone 5s’in iOS 12 güncellemesini alacak cihazlar arasında olup olmadığı da o gün itibarıyla netleşecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Huawei Mate 20 X Ön İnceleme: Oyun konsollarına güçlü alternatif
Önceki HaberHuawei yapay zekâ asistanının insanların duygularını anlayabilmesini istiyor
Sonraki HaberHuawei 23 Nisan’ı Barış Manço’yu anarak kutluyor – Video

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz