iPhone 13 Wi-Fi 6E ile gelecek, daha büyük iPhone SE henüz beklenmiyor

iPhone 13 modeli yeni nesil Wi-Fi protokolünü destekleyebilir. MacRumors‘ın Barclays analistleri Blayne Curtis, Thomas O’Malley ve Tim Long’un analizine dayandırarak verdiği habere göre, gelecek nesil iPhone Wi-Fi 6E desteğine sahip olacak. Bunun seriye birtakım performans kazanımları getireceği belirtiliyor.

Wi-Fi 6E nedir?

Wi-Fi 6E, daha yüksek performans, daha düşük gecikme süresi ve daha hızlı veri hızları dahil olmak üzere Wi-Fi 6’nın özelliklerini ve yeteneklerini 6 GHz bandına kadar genişletir. Ek spektrum, mevcut 2,4 GHz ve 5 GHz Wi-Fi’nin ötesinde çok daha fazla hava sahası sağlayacak ve Wi-Fi 6E’yi destekleyen cihazlar için artan bant genişliği ve daha az parazit ile sonuçlanacaktır.

Yonga üreticisi Broadcom’un yöneticisi Vijay Nagarajan, 6 GHz bandının kullanıma sunulmasının son 20 yıl içinde Wi-Fi kullanıcılarının deneyimlerinde farklılık yaratacak en büyük değişikliklerden biri olacağını dile getiriyor:

“6 GHz bandı, Wi-Fi kullanıcıları için son 20 yılda belki de en büyük çığır açan nimet olacak … Bu spektrum alanı, Wi-Fi ile birleştiğinde, akıllı telefonlarda, AR / VR cihazlarında ve henüz icat etmediğimiz giyilebilir cihazlarda yeni tüketici deneyimlerini destekleyecek.”

Bu arada iPhone SE Plus beklentisi içinde olanlar için analistler çok da hoşa gitmeyecek bir tahminde bulunuyor. Analistler, gelecek yıl Apple’ın uygun fiyatlı iPhone’un güncellenmiş veya farklı bir versiyonunun çıkarılmayacağına inanıyorlar. MacRumors’ın haberinde analistlerin Apple’ın cihazı kısa vadede yenilemeyi planlamadığına dair tahminleri veriliyor. Analistler, ekranı 5.5 inç ya da 6.1 inç olan daha büyük ekranlı bir iPhone SE modeliyle ilgili söylentilerin ortalıkta dolaştığını, ancak cihazla ilgili olarak Apple tedarikçilerle yaptıkları görüşmelerde bahsin geçmediğini belirtiyorlar. Geçtiğimiz nisan ayında ise, iyi bilenen bir analist olan Ming-Chi Kuo, daha büyük ekranlı bir iPhone SE’nin 2021’in ikinci yarısından önce çıkmayacağını söylemişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Microsoft Telefonunuz özelliğini daha fazla Android telefonuna açabilir

iPhone 13 hangi özelliklere sahip olursa olsun, bu akıllı telefon serisinin 2020’dekine göre daha erken zamanda duyurulması bekleniyor. Gelecek nesil telefonlar Eylül 2021’de tanıtılabilir ve fazla zaman geçmeden yurt dışında satışa sunulabilir.

Galaxy Buds 2 kutu açma videosunda görüldü

Galaxy Buds 2 kablosuz kulaklık, Samsung'un gelecek hafta düzenleyeceği Unpacked etkinliğinde resmen gözler önüne çıkacak. Tanıtıma kısa bir süre kalmışken internete sızan kutu açma...

TikTok hikaye özelliğini test etmeye başladı

Twitter, Fleets adını verdiği hikaye özelliğinin fişini çekse de, bu format sosyal ağlar arasındaki popülaritesini koruyor. TikTok, The Verge sitesine gönderdiği e-postayla hikaye özelliğini...

Oppo yeni ekran altı kamera teknolojisini ve bir sonucunu sergiledi – Video

Oppo, ekran altı kamera teknolojisinin geldiği en son noktayı sergiledi. Şirket, teknolojinin en son sürümünde, ekranın bütünlüğünden ödün vermeden bir selfie kamerasının ekranın altına...

WhatsApp Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıma sundu

WhatsApp duyurusu daha önce yapılan Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıcılarla buluşturmaya başladı. Söz konusu özellik aktif edildiğinde gönderilen fotoğraf ve videolar alıcı tarafından bir...