iPhone 13 Wi-Fi 6E ile gelecek, daha büyük iPhone SE henüz beklenmiyor

google news abone ol

iPhone 13 modeli yeni nesil Wi-Fi protokolünü destekleyebilir. MacRumors‘ın Barclays analistleri Blayne Curtis, Thomas O’Malley ve Tim Long’un analizine dayandırarak verdiği habere göre, gelecek nesil iPhone Wi-Fi 6E desteğine sahip olacak. Bunun seriye birtakım performans kazanımları getireceği belirtiliyor.

Wi-Fi 6E nedir?

Wi-Fi 6E, daha yüksek performans, daha düşük gecikme süresi ve daha hızlı veri hızları dahil olmak üzere Wi-Fi 6’nın özelliklerini ve yeteneklerini 6 GHz bandına kadar genişletir. Ek spektrum, mevcut 2,4 GHz ve 5 GHz Wi-Fi’nin ötesinde çok daha fazla hava sahası sağlayacak ve Wi-Fi 6E’yi destekleyen cihazlar için artan bant genişliği ve daha az parazit ile sonuçlanacaktır.

Yonga üreticisi Broadcom’un yöneticisi Vijay Nagarajan, 6 GHz bandının kullanıma sunulmasının son 20 yıl içinde Wi-Fi kullanıcılarının deneyimlerinde farklılık yaratacak en büyük değişikliklerden biri olacağını dile getiriyor:

“6 GHz bandı, Wi-Fi kullanıcıları için son 20 yılda belki de en büyük çığır açan nimet olacak … Bu spektrum alanı, Wi-Fi ile birleştiğinde, akıllı telefonlarda, AR / VR cihazlarında ve henüz icat etmediğimiz giyilebilir cihazlarda yeni tüketici deneyimlerini destekleyecek.”

Bu arada iPhone SE Plus beklentisi içinde olanlar için analistler çok da hoşa gitmeyecek bir tahminde bulunuyor. Analistler, gelecek yıl Apple’ın uygun fiyatlı iPhone’un güncellenmiş veya farklı bir versiyonunun çıkarılmayacağına inanıyorlar. MacRumors’ın haberinde analistlerin Apple’ın cihazı kısa vadede yenilemeyi planlamadığına dair tahminleri veriliyor. Analistler, ekranı 5.5 inç ya da 6.1 inç olan daha büyük ekranlı bir iPhone SE modeliyle ilgili söylentilerin ortalıkta dolaştığını, ancak cihazla ilgili olarak Apple tedarikçilerle yaptıkları görüşmelerde bahsin geçmediğini belirtiyorlar. Geçtiğimiz nisan ayında ise, iyi bilenen bir analist olan Ming-Chi Kuo, daha büyük ekranlı bir iPhone SE’nin 2021’in ikinci yarısından önce çıkmayacağını söylemişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
İnternet Arşivi 565 farklı Palm Pilot uygulamasını modern mobil cihazınıza getiriyor

iPhone 13 hangi özelliklere sahip olursa olsun, bu akıllı telefon serisinin 2020’dekine göre daha erken zamanda duyurulması bekleniyor. Gelecek nesil telefonlar Eylül 2021’de tanıtılabilir ve fazla zaman geçmeden yurt dışında satışa sunulabilir.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk ve Apple arasındaki gerilim bir tweet ile açığa çıktı

Elon Musk, Apple'ın bilinmeyen nedenlerle Twitter'ı iOS App Store'da "kısıtlamakla" tehdit ettiğini iddia ediyor. Bu, Musk'ın Apple'ın platformda "reklamları büyük ölçüde durdurduğunu" söylediği bir...

Galaxy S22 ve Z Fold 4’te fiyat fırsatı N11’de (Günün Fırsatları)

Yeni bir akıllı telefon satın almayı düşünüyorsanız ve bütçe konusunda herhangi bir limitiniz yoksa, Samsung'un 2022 model iki amiral gemisi telefonu N11'de indirimli olarak...

Xiaomi 13 serisinin resmi tanıtım tarihi belli oldu

Xiaomi bu yıl, amiral gemisi akıllı telefonlarını geçen yıla göre biraz daha erken tanıtmaya karar verdi. Hatırlayacak olursanız, Xiaomi 12 serisinin Çin lansmanı Aralık...

Elon Musk: Twitter’a yeni kullanıcı kaydı tüm zamanların en yüksek seviyesinde

Bundan bir ay önce Twitter'ı devralan Elon Musk, mikro blog servisinin yeni kullanıcı kaydında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını belirtti. Kişisel hesabından platformun...

ÖNE ÇIKANLAR