Teknoloji

iOS 16.1.2 küçük düzeltmelerle dağıtımda

ios 16

Apple, iOS 16.1.2 güncellemesini yayınladı. Şirketin yayınladığı sürüm notlarında iki önemli güncellemeden bahsediliyor.

iOS 16.1.2 güncellemesiyle birlikte kablosuz operatörlerle iyileştirilmiş uyumluluk sunuluyor. Öte yandan iPhone 14 ve 14 Pro modellerinde Trafik Kazası Algılama özelliğinde bazı iyileştirmeler yapılıyor.

Özelliğin kullanıma sunulmasından bu yana yanlışlıkla etkinleştirmelerle ilgili bazı sorunlar olduğundan, Trafik Kazası Algılama özelliğindeki geliştirmeler dikkate değer olabilir. Trafik Kazası Algılama, iPhone’un bir araba kazası geçirdiğinizi düşünmesi hâlinde Acil SOS’u etkinleştirmek ve acil servisleri uyarmak için tasarlanmıştır. Birkaç hafta önce çıkan bir haber, bu özelliğin lunaparklarda bulunan hız trenlerine giren kişilerin telefonlarında da yanlışlıkla etkinleştirilebildiğini ortaya koymuştu.

Yakın tarihli bir iOS 16.2 beta sürümü de, yanlışlıkla yapılan Acil Durum SOS etkinleştirmelerini bildirmenin bir yolunu eklemişti. Eğer bu özellik herkese açık iOS 16.2 sürümüne dahil edilirse, raporlar Apple’ın gelecekte istenmeyen uyarıları azaltmasına yardımcı olabilir.

İLGİLİ HABERLER