Teknoloji

iPhone 14’ün Trafik Kazası Algılama özelliği lunapark trenlerinde çalışıyor

iphone 14 trafik kazası algılama
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Apple iPhone 14 serisi telefonlarında ve Apple Watch Ultra, Series 8 ile SE 2 saatlerinde Trafik Kazası Algılama adını taşıyan yeni bir özelliğe yer veriyor. Şirket bu özellik için yeni donanımlar ve gelişmiş algoritmalar kullansa da, hâlâ bazı hatalarla karşılaşılabiliyor.

Görünen o ki, Apple’ın Trafik Kazası Algılama özelliği lunapark trenlerinde de aktive oluyor. Bu da ABD’de acil yardım numarası olan 911’e çok sayıda gereksiz çağrının gitmesine yol açıyor.

The Wall Street Journal’ın haberine göre, yeni iPhone’lar ve Apple Watch’ların piyasaya çıkmasının ardından lunaparklardan yapılan acil yardım aramalarında bir artış yaşandı. King Island lunaparkındaki trenlerden altı aramanın yapıldığı belirtilirken, Dollywood lunaparkında ise trene binerken kullanıcılardan iPhone ve Apple Watch’larını çıkarmaları ya da kapatmaları isteniyor.

iPhone 14’ün Trafik Kazası Algılama özelliği daha önce de kullanıcı testinden geçmiş ve bu test sırasında özellik her zaman çalışmamıştı. Dolayısıyla bu özelliğin lunapark trenlerinde aktif hâle gelmesinin şaşırtıcı olduğu söylenebilir. Apple’dan bir güncelleme gelene kadar Trafik Kazası Algılama özelliğinin çalışmasını durdurmak için en iyi seçenek uçuş modunu aktif hâle getirmek gibi görünüyor.

İLGİLİ HABERLER