iOS 15 ve iPadOS 15’in çıkış tarihi belli oldu

Apple, iOS 15 ve iPadOS 15’in kullanıcılarla buluşacağı tarihi açıkladı. Şirketin WWDC 2021’de duyurusunu yaptığı yeni yazılım sistemi güncellemeleri 20 Eylül itibarıyla dağıtıma çıkacak.

Hem iOS’in hem de iPadOS’in yeni versiyonları bir dizi yeniliği beraberinde getiriyor. Yenilikler arasında bildirim gösteriminde yapılan değişiklikler öne çıkıyor. Bildirim özetleri, odak modu gibi özellikler sunan güncellemelerle birlikte FaceTime görüşmelerine Android ve Windows kullanıcıları da davet edilebilecek. Buna ek olarak, Safari de yeni sürümlerle birlikte yeni bir görünüme kavuşuyor.

iPadOS 15 ile birlikte iOS 14’ün Uygulama Kütüphanesi ve araç takımı ölçeklendirme gibi özellikleri iPad’lere de geliyor. Apple, iPadOS 15’te yine çoklu görev özelliklerini ön plana çıkarmayı sürdürüyor.

iOS 15 ve iPadOS 15’in bazı özellikleri ise kullanıcılarla rötarlı olarak buluşacak. FaceTime’da ses ve video paylaşımını mümkün kılan SharePlay, gecikmeli gelecek özellikler arasında öne çıkıyor. Söz konusu özellik, sonbahar içinde platformlara eklenecek.

iOS 15 güncellemesini alacak cihazların listesi şu şekilde:

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

İLGİLİ HABERLER