iOS 14.3 beta sürümü yeni Apple ürünleri için ipucu veriyor

Apple, bu hafta içinde kendi tasarımı olan M1 işlemcisini ve bu işlemciyi taşıyan ilk bilgisayarlarını tanıtmıştı. Şirket, macOS Big Sur işletim sistemini de kullanıcılarla buluşturmaya başladı. Mobil cihaz sahiplerini de unutmayan Apple, iOS 14.3 için ilk beta sürümünü de yayınladı. Bu beta sürümü, Apple’ın gelecek planları konusunda da bazı ipuçları veriyor.

2020 neredeyse sona ermek üzere. Ancak bu yıl beklendiği hâlde henüz resmiyet kazanmayan iki Apple ürünü var. Bunlar AirPods Studio kulak üstü kulaklık ve AirTag olarak anılan takip cihazı. İki ürünün de yıl bitmeden çıkması pek olası görünmese de, iOS 14.3’ün ilk beta sürümü Apple’ın bu cihazlardan vazgeçmediğini gösteren ipuçları barındırıyor.

Beta sürümünde daha önce hiçbir Apple ürününde kullanılmayan bir kulaklık tasarımını gösteren bir ikon bulunuyor. Bu tasarım, daha önce internete sızan AirPods Studio görsellerinde görülenlere de pek benzemiyor. Sızıntılarda daha geleneksel bir kulaklık tasarımı görülürken, iOS 14.3’ün beta sürümünde biraz daha farklı bir tasarım göze çarpıyor. Apple’ın iki farklı AirPods Studio modelini çıkarabileceği söylense de, bu ihtimale tedbirli yaklaşmak gerekiyor.

ios 14.3 beta

Kulaklık ikonunun yanında çanta ve valiz ikonlarının da bulunması göze çarpıyor. Bunların da AirTag’in varlığını işaret ettiği anlaşılıyor. iOS 14.3’ün ilk beta sürümünde AirTag kurulumunu gösteren bir videonun da bulunduğu belirtiliyor. 9to5Mac’in haberine göre, AirTag, Apple ID ile eşleştirilecek. Böylelikle başkası tarafından kullanılması engellenecek. AirTag’lerin sahibinin belirlenmesi için taranabileceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Windows 11'in en son ön izleme sürümünde Teams entegrasyonu görüldü

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple'ın Safari değişiklikleri en son iPadOS 15 beta ile opsiyonel hâle geliyor

iOS ve iPadOS 14.3 beta sürümlerinde başka yeni özelliklere rastlamak da mümkün. Bunlar arasında iPhone 12 Pro ve Pro Max için daha önce duyurulan ProRAW, PS5 Dual Sense kumanda desteği gibi özellikler bulunuyor.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...

iPhone 12 satışları Apple’a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Apple'ın rekor kıran kazanç raporları dizisi açıklanan en son çeyrek raporuyla birlikte devam ediyor. Şirket, geride kalan Nisan-Haziran 2021 döneminde 81,43 milyar dolar gelir...