Instagram Threads uygulamasını yıl sonunda kapatacak

Instagram, Threads adını taşıyan mesajlaşma uygulamasının fişini yıl sonunda çekiyor. Uygulama, aralık ayının sonundan itibaren desteklenmeyecek. Şirket, Threads’in kapanacağını TechCrunch sitesine gönderdiği açıklamayla doğruladı.

Instagram 23 Kasım’dan itibaren uygulamanın kullanıcılarını bildirim göndererek uyaracak. Bu bildirim kullanıcıları arkadaşlarıyla mesajlaşmaları için yeniden Instagram’a yönlendirecek.

Threads uygulaması 2019’da Direct uygulamasının kapatılmasının ardından kullanıma sunulmuştu. Sadece gelen kutusu deneyimine odaklanmakla yetinmeyen Threads, kamera kullanımını ön plana çıkarıyordu. Durum güncellemesi paylaşmak ve yakın arkadaşlarla bağlantıda kalmak da Threads’in öncelikleri arasında yer alıyordu. Hiçbir zaman geniş kitlelere ulaşmayan uygulama geçtiğimiz yıl küçük bir güncellemeden geçmiş ve kapsama alanı yakın arkadaşların ötesine taşınmıştı.

Instagram’dan TechCrunch sitesine gönderilen açıklamada; Threads kapansa da, Instagram’a yeni mesaj uygulamaları ekleneceği belirtildi. Şirket, Threads’in sevilen özelliklerinin Instagram’ın ana uygulamasına taşınacağının da altını çizdi.

Instagram Threads uygulaması Türkiye’de App Store’dan indirilemiyor. Android kullanıcıları ise Google Play Store üzerinden uygulamaya erişilebiliyor. Şirketin Threads’in ardından benzer nitelikte bir deneysel uygulama çıkarıp çıkarmayacağı zamanla anlaşılacak.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun