Instagram “tekrar gösterilen hikayeler” sorununun çözümü için çalışıyor

Bazı Instagram kullanıcıları bir süredir Instagram’daki hikayeleri görüntülerken sorun yaşıyor. Bir kullanıcının yeni hikayesini görüntülemeden önce o kişinin daha önce paylaştığı hikayeler de kullanıcılara gösteriliyor. Instagram hikaye gösteriminde yaşanan bu sorun çok sayıda kişiyi etkilemiş gibi görünüyor.

Sorunun çok fazla sayıda kullanıcıyı etkilediği, sosyal medyada yapılan paylaşımlar sayesinde anlaşılıyor. Twitter ve Reddit gibi platformlarda hikaye gösterimindeki soruna değinen çok sayıda paylaşım bulunuyor.

Ben de bu sorunu yaşayan Instagram kullanıcılarından biriyim. 24 saatten uzun bir süredir Instagram’da bir kişinin yeni hikayesini görüntülemek istediğimde ilk önce o kişinin eski hikayelerini izlemem gerekiyor. Bu sorunu sadece iPhone’umda yaşadığımı, Android telefonumda ise hikayelerin sorunsuz biçimde gösterildiğini belirtmemde fayda var.

Instagram hikaye gösterimindeki sorunla ilgili olarak The Verge sitesine bir açıklama gönderdi. Açıklamada şirketin sorundan haberdar olduğu ve her şeyin mümkün olan en kısa sürede normale dönmesi için çalıştığı belirtildi. Şirket Instagram kullanıcılarından özür dilemeyi de ihmal etmedi.