Instagram Favoriler ile akışınızdaki karmaşaya düzen getirebilir

Instagram’da en yakın arkadaşlarınızın paylaşımlarını daha zahmetsiz biçimde görmek istiyorsanız, çok az önemsediğiniz paylaşımlar arasında gezinmeden ve kaybolma tehlikesi yaşamadan bunu yapabilirsiniz. Instagram, kullanıcıların en çok şikayet ettiği; zaman akışı içinde kaybolup gitme sorununa çözüm olacak bir özellik olan “Favoriler” üzerinde çalışıyor.

Şu anda test aşamasında olan Favoriler özelliği ilk olarak bu yeni özellik hakkında Twitter’da bilgi paylaşımında bulunan Alessandro Paluzzi adlı mobil geliştirici tarafından paylaşıldı. Favoriler sizin için en önemli Instagram hesaplarını kategorilendirmenize izin veriyor. Böylelikle arkadaşlarınızın veya yakından takip ettiğiniz yapımcıların paylaşımları akışın daha üst sıralarında görünür.

Bu özellik size tanıdık geliyorsa, bunun nedeni Instagram’ın 2017’de farklı bir Favoriler özelliğini test etmesidir. O özellik kapsamında, örneğin düğün fotoğrafınızı tüm takipçilerinizle değil, yalnızca belirlediğiniz favorileri kişilerinizle veya hesaplarınızla paylaşabiliyordunuz.

Ne var ki, Favoriler’in 2021 versiyonu, Instagram’a hangi hesapların sizin için en önemli olduğunu belirterek size akışınızın üzerinde daha fazla kontrol vermekle ilgilidir. Sonuçta, hesabınızda bir sürü farklı marka ve içerik oluşturucuyu takip edebilirsiniz, ancak içeriklerine mutlaka en yakın arkadaşlarınız ve ailenizle aynı düzeyde öncelik vermeniz gerekmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
WhatsApp yedekleri için şifreleme imkanı sunulmaya başlıyor

Şu anda Instagram, algoritmasıyla ilgili olarak yayınladığı Haziran 2021 tarihli blog yazısına göre, takip ettiğiniz kişilerden gelen en son ve paylaşılan gönderilerin yanı sıra bir gönderiyle etkileşim kurma olasılığınız gibi diğer işaretlere göre akışınızın sıralamasını belirliyor. Gördüğünüz birçok gönderiyi beğenecek olsanız da, aslında bunlar aradığınız içerik olmayabilir. Bu durumda Instagram’a akışınızda gerçekten görmek istediğiniz şeyle ilgili tüm yanlış sinyalleri gönderiyor olabilirsiniz.

Bu Favoriler özelliğinin resmi bir özellik olup olmayacağı veya daha geniş bir alana yayılmadan önce değişip değişmeyeceği şu an için belli değil. Bu arada, bu özelliği hesap menünüzde, hikayelerinizi kimlerle paylaştığınızı kontrol etmenizi sağlayan “Yakın Arkadaşlar”ın hemen altında görebilirsiniz. Bu özellik, Hikayelerinizi kimlerin paylaştığını kontrol etmenizi sağlar.

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...

GoPro yola Hero 10 Black ile devam ediyor

GoPro, Hero 10 Black ile kullanıcılarının karşısına "amiral gemisi" sınıfından yeni bir aksiyon kamerası çıkarıyor. Hero 10 Black tasarım bakımından Hero 9'dan uzaklaşsa da,...

iPhone 13 modellerinin pil kapasiteleri ortaya çıktı

Apple geçtiğimiz salı akşamı yeni iPhone'larını tanıtırken telefonlarının pil ömründen özellikle bahsetmeyi de ihmal etmemişti. Şirket iPhone 13 mini'nin selefinden 1,5 saat, iPhone 13'ün...

WhatsApp çoklu cihaz desteği testini iOS’e taşıdı

WhatsApp çoklu cihaz desteği bir süredir test ediliyor. Şirket sonunda bu özelliği iOS uygulamasının beta versiyonuna da getirdi. Çoklu cihaz desteğiyle kullanıcıların macOS veya...