Hyundai yeni elektrikli otomobili RM20e’yi tanıttı

Hyundai RM20e Racing Midship Sports Car adını taşıyan yeni elektrikli otomobilini tanıttı. Güney Koreli şirket bu otomobille hem motor sporları alanındaki iddiasını bir üst seviyeye taşımayı hem de N serisi performans otomobillerindeki yeni nesil amaçlarını yansıtmayı hedefliyor.

RM20e, elektrikli yarış otomobillerinden beklendiği gibi güçlü bir performans vadediyor. Ancak Huawei otomobilin dengeli tasarımı sayesinde yollardaki performansının da keyif verici olacağını belirtiyor.

RM20e’de 810 beygir gücünde bir motor bulunuyor. Bu motor sayesinde otomobil üç saniyeden kısa bir süre içinde 0’dan saatte 100 kilometre hıza ulaşabiliyor. Saatte 200 kilometre hıza çıkmak içinse 9.88 saniye yeterli oluyor. Otomobil bütün bunları yaparken bir yarış otomobilinde olması gereken çekişi, dengeyi ve fren performansını vadediyor. Bir yandan da “günlük sürüşün sessizliği” ve tepkisellik gibi özelliklerin RM20e’de bulunduğu belirtiliyor.

Otomobilin maksimum hızı saatte 250 kilometrenin üzerinde. 60 kWh kapasiteli pil biraz küçük olsa da, hafif tasarım nedeniyle buna pek şaşırmamak gerekiyor. Ancak 800V hızlı şarj desteği sayesinde otomobili hızlıca piste çıkarmak mümkün oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Ford F-150 Lightning için kesenin ağzını açıyor

Hyundai RM20e, şirketin yeşil ulaşım planının temel direği işlevini görecek. Şirket, 2025’e kadar 44 çevre dostu modeli yollara çıkarmayı hedefliyor. Bu modeller arasında N serisi araçlar da bulunuyor. Bu araçların Hyundai’nin Prophecy isimli konsepti kadar havalı görünmesi beklenmese de, şirketin klasik modellerine kıyasla daha heyecan verici tasarımları tercih edeceği düşünülüyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

Salesforce'un Slack'i satın alma süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Popüler kurumsal iletişim platformu, yeni özelliklerini çatı şirketinin Dreamforce etkinliğinde duyurdu. Slack testlerine daha önce başladığı...

iOS 15 ve iPadOS 15 ile henüz çıkış yapmayan yeni özellikler

Apple'ın iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemeleri çıktı, ancak WWDC 2021'de duyurulan özelliklerin tümü bu yeni güncellemelerle birlikte ilk günden sunulmuyor. SharePlay, geliştirilmiş AirPods...

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...