Teknoloji

Huawei’nin ilk Android Go telefonu: Huawei Y3 2018

huawei y3 2018

Huawei ilk Android Go akıllı telefonu Huawei Y3 2018’i sessiz sedasız biçimde çıkardı. Bu yeni cihaz ilk olarak şirketin Gana biriminin web sitesinde, fotoğrafları ve teknik özellikleriyle birlikte yer aldı.

Hafif Android sürümünü rahatlıkla çalıştıracak şekilde teknik özelliklerin Huawei Y3 2018’de toplandığını görüyoruz. Giriş seviyesi MediaTek MT6737M dört Cortex-A53 çekirdekli işlemci, 1 GB RAM ve 8 GB dahili hafıza başlıca teknik özellikler arasında yer alıyor. 5 inç, 854 x 480 piksel ekran, microUSB portu, 2280 mAh kapasiteli pil de diğer özellikler arasında bulunuyor. Arkada 8 megapiksel ana kamera, önde de 2 megapiksel selfie kamerasını görüyoruz.

Ayrıca şirket F2FS dosya sistemi ve hoparlör gibi özellikleri de öne çıkarıyor. Aslında hoparlör çok da öne çıkarılacak bir özellik değildir, ancak Huawei buna dikkat çektiğine göre, gerçekten de sınıfına göre daha kaliteli bir hoparlör bulunuyor olmalıdır.

huawei y3 2018

Huawei Y3 2018’in ne zaman çıkacağı açıklanmadı. Ancak Android Authority sitesi, bir Huawei yöneticisinin ilk Android Go telefonunun öncelikle Güney Afrika kıyılarında çıkacağını söylediğini aktarıyor. Bu da telefonun ilk önce Gana web sitesinde görünmesini mantıklı kılıyor.

Huawei Y3 2018, şimdiye kadar gördüğümüz General Mobile GM 8 Go, Nokia 1, ZTE Tempo Go, Alcatel 1X gibi Android Go telefonlarının arasına katılan en son üye oldu.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER