Manşetler

Huawei’nin en yeni katlanabilir telefonu Pocket S resmen gözler önüne çıktı

huawei pocket s

Huawei Pocket S adını taşıyan en yeni katlanabilir telefonunu ana vatanı Çin’de düzenlediği etkinlikte gözler önüne çıkardı. Tasarım bakımından P50 Pocket‘ın izinden giden Huawei Pocket S özellikleri açısından daha az güçlü bir işlemci ve daha düşük kapasiteli kameralarla uygun bir fiyat vadediyor.

Akıllı telefonun katlanabilir iç ekranının büyüklüğü 6.9 inç. Bu ekran 2790 x 1188 piksel çözünürlüğe sahip. Yenileme hızı 144 Hz olan ekranın dokunuş örnekleme hızı 300 Hz. Pocket S’in kalbinde ise Qualcomm Snapdragon 778G işlemci mevcut. Ancak bu işlemcinin bağlantı desteğinin 4G ile sınırlandırıldığını belirtmekte fayda var.

Katlanabilir ekranın üzerindeki yuvarlak delik, 10.7 megapiksel çözünürlüklü ön kameraya ev sahipliği yapıyor. Aynı kamera P50 Pocket’ta da mevcut. Telefonun kapağında kameraların yanında bulunan 1.04 inç yuvarlak OLED ekran ise 340 x 340 piksel çözünürlük sunuyor.

huawei pocket sTelefonun kapağında 40 megapiksel çözünürlüklü RYYB sensörlü ana kameraya 13 megapiksel ultra geniş açılı kamera eşlik ediyor. P50 Pocket’ın 32 megapiksel kamerasının yerini Pocket S’te lazer otomatik odaklama sensörü alıyor.

Huawei Pocket S kutusundan HarmonyOS 3.0 ile çıkıyor

Huawei Pocket S’te kullanıcıları HarmonyOS 3.0 arayüzü karşılıyor. Telefon öncelikle Çin’de satışa sunulacağı için bu duruma şaşırmamak gerekiyor. Burada lokal kitleye yönelik bazı uygulamalar ön yüklü şekilde kullanıcılarla buluşacak ve Sürekli Açık Ekran özelliğine sahip kapak ekranına yönelik bazı optimizasyonlar yapılacak.

huawei pocket s

Pocket S ihtiyaç duyduğu enerjiyi 40W şarj desteğine sahip 4000 mAh kapasiteli pilden alıyor. Telefon için yeşil, sarı, pembe, mavi ve siyah olmak üzere beş renk seçeneği sunuluyor.

huawei pocket sHuawei Pocket S Çin’de 5988 yuandan (15257 TL) başlayan fiyatlarla 10 Kasım’da satışa sunulacak. Telefonun 512 GB depolama alanına sahip versiyonu ise aralık ayında raflarda olacak.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER