Manşetler

Huawei P60 serisinin ve katlanabilir Mate X3’ün tanıtım tarihi belli oldu

huawei p60

Huawei P60 serisinin tanıtım tarihini bir süredir devam eden sızıntıların ve yapılan paylaşımların ardından resmen duyurdu. Serinin üyeleri 23 Mart’ta Çin’de gözler önüne çıkacak. Tanıtım etkinliği yerel saatle 14.30’da (TSİ 09.30) başlayacak. Aynı etkinlikte katlanabilir telefon Mate X3 başta olmak üzere başka ürünler de resmiyet kazanacak.

Huawei’nin Weibo hesabından yapılan paylaşımda P60 serisiyle ilgili detay verilmiyor. Ancak etkinlik öncesinde Çinli üreticinin telefonlara dair yeni bilgiler paylaşması oldukça muhtemel görünüyor. Seride P60 ve P60 Pro dışında başka bir telefonun olup olmayacağı şu an için belirsizliğini koruyor.

Huawei P60 Pro’da ana kamera görevini 50 megapiksel Sony IMX888, ultra geniş açılı kamera görevini ise yine 50 megapiksel çözünürlüklü IMX858 sensörün üstlenmesi bekleniyor. 3.5x zum özellikli 64 megapiksel OmniVision OV64B sensör de telefonun bileşenleri arasında sayılıyor.

huawei p60

Huawei P60 52 megapiksel ana kamerayla gelecek

P60’ta ise 52 megapiksel ana kameranın bulunacağı söyleniyor. 50 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 16 megapiksel telefoto kamera da telefonun özellikleri arasında sayılıyor. Her iki telefonun da Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2’nin LTE versiyonunu taşımasına kesin gözüyle bakılıyor.

Huawei P60 serisiyle birlikte tanıtılacak olan Mate X3’ün ise yeni nesil uydu iletişim özellikleriyle gelmesi bekleniyor. Bu telefonda kullanıcıların uydu üzerinden kısa mesaj alıp gönderebileceği söyleniyor.

İLGİLİ HABERLER