Agarwal, P40 Pro’nun RAM miktarını belirtmemiş. Aynı zamanda depolama seçenekleri hakkında da herhangi bir bilgi vermemiş. Bu nedenle telefonun performans yetenekleri hakkında elimizde henüz net bir tablo yok. Bununla birlikte, 4200 mAh kapasiteli pil içereceğini belirtmiş.

P40 Pro’nun rakiplerinden üstün olacağı bir taraf 40W hızlı kablosuz şarj desteğini barındırması olacak. Agarwal, bundan yüzde 100 emin olmadığını söylüyor. Eğer doğruysa, bu durumun P40 Pro’nun pil sağlığını uzun vadede ne kadar etkileyeceğini görmek ilginç olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Xiaomi 12T Pro için 200 MP kamera doğrulaması

Tahmin edilebileceği üzere, Huawei P40 bu ikili içinde biraz daha düşük seviyede heyecan veren bir cihaz olacaktır. Agarwal, bu telefonun 6.1 inç ekran taşıyacağını, arkasında ise 50 megapiksel, 16 megapiksel ve 8 megapiksel çözünürlüklü üç kameranın olacağını söylüyor. Dikkat çekmek gerekir ki, bu telefonda yakınlaştırma yeteneği 30 kata kadar olacak. Aynı zamanda 3800 mAh gibi daha düşük kapasiteli bir pil bulunacak. Daha pahalı kardeşi gibi derinlik sensörlerini taşımayacak. Ancak P40 Pro’nun XD Fusion Engine özelliğini göreceğiz.

Her iki telefonda da Google uygulamalarının eksikliğinin etrafından dolaşmaya yarayacak bir özellik bulunacak. XDA Developers’ın rastladığı bulgulara göre Huawei, insanları AppGallery’de bulunmayan uygulamaların APK’larını indirmek için web sitelerine yönlendiren bir uygulama üzerinde çalışıyor.