Huawei Nova 9 serisi için oklar eylül ayını işaret ediyor

Huawei Nova 8 ve Nova 8 Pro geçtiğimiz yılın aralık ayında tanıtılmıştı. Şirket bu serinin takipçisi için fazla beklemeyecek gibi görünüyor. Çin kaynaklı bir habere göre, Huawei Nova 9 serisinin üyeleri eylül ayının ortalarında gözler önüne çıkacak.

Nova 9 serisinin üyelerinin genel olarak daha hoş bir tasarıma sahip olacağı söyleniyor. Renk seçeneklerinin de Huawei Nova 50 serisinden daha iyi olacağı belirtiliyor. Ancak Nova 9 işlemci gücü bakımından Nova 50’nin arkasında kalacağa benziyor. Honor 50’de Snapdragon 778G işlemci bulunuyor. Nova 8 ve Nova 8 Pro’da ise Kirin 985 işlemcinin olacağı söyleniyor.

Nova 9 serisinin işlemcisi konusunda henüz kesin bir bilgi verilmiş değil. Ancak bu işlemciden fazla performans beklememek gerekiyor. Bu noktada Nova 9 serisinin üyelerinin 5G desteğiyle geleceğini belirtmekte fayda var.

Huawei Nova 9 serisinin tasarımı konusunda bazı ipuçları da mevcut. Nova 9’un P50, Mate 50 ve Nova 8 serilerinin bir tür karışımı olacağı söyleniyor. Bu soruların cevabını almak için gelecek ayı beklemek gerekiyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun