Huawei
Huawei nova 9
📺
Ekran
6.57"
⚡
İşlemci
Snapdragon 778G 4G
🧠
RAM
8GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB
🔋
Pil
4300 mAh
⚡
Şarj
66WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.9 OIS
🤖
OS
HarmonyOS 2.0 / EMUI 12
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Huawei |
| Model | nova 9 |
| Çıkış Tarihi | Eylül 2021 |
| Çıkış Yılı | 2021 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Black, White, Blue, Starry Blue |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 73.7 |
| Yükseklik (mm) | 160.0 |
| Kalınlık (mm) | 7.8 |
| Ağırlık (g) | 175 |
| Malzeme | Plastik ön/arka/çerçeve |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.57 |
| Panel Tipi | OLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2340 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 392 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 500 |
| HDR Desteği | yok |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 778G 4G |
| Üretim Süreci (nm) | 6nm |
| CPU | Octa-core (1x2.4 GHz Kryo 670 + 3x2.2 GHz + 4x1.9 GHz) |
| GPU | Adreno 642L |
| RAM | 8GB |
| Depolama | 128GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.9 OIS |
| Geniş Açı Kamera | 8MP f/2.2 120° |
| Telefoto Kamera | 2MP f/2.4 derinlik |
| Ön Kamera | 32MP f/2.0 (çift ön) |
| Video Çözünürlüğü | 4K@30fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | OIS / Çift ön kamera |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 4300 |
| Kablolu Şarj (W) | 66W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Yok |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.0 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | HarmonyOS 2.0 / EMUI 12 |
| Güncelleme Süresi | 2 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Huawei AI Camera |
📰 Huawei nova 9 Haberleri
06 Mayıs 2026Huawei Mate 90 Pro Max kamera tarafında büyük değişiklikler sunabilir
01 Mayıs 2026Huawei Nova 15 Max dev piliyle küresele açılıyor
28 Nisan 2026Huawei yeni ürünlerini 7 Mayıs’ta dünya sahnesine çıkaracak
08 Şubat 2026FreeClip 2 Rose Gold, Sevgililer Günü hediyelerinde estetik ve teknolojiyi buluşturuyor
29 Ocak 2026Huawei, Sevgililer Günü kampanyasında ekosistemi merkeze alıyor
Diğer Huawei Telefonları
Huawei
Huawei Mate 80 Pro Max
- 6.9" ekran
- Kirin 9030 Pro
- 16GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş
Huawei
Huawei Mate 80 Pro
- 6.75" ekran
- Kirin 9030 Pro
- 12GB / 16GB RAM
- 5750 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş
Huawei
Huawei Mate 70 Pro+
- 6.9" ekran
- Kirin 9020
- 16GB RAM
- 5200 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş
Huawei
Huawei Mate 70 Pro
- 6.9" ekran
- Kirin 9020
- 12GB / 16GB RAM
- 5500 mAh
- 50MP f/1.4-4.0 (değişken diyafram) OIS
Fiyat belirtilmemiş

