Huawei Nova 9 Pro için yeni sızıntılar

Huawei Nova 9 serisini 23 Eylül’de tanıtacak. Ancak serinin üyelerine dair bilgiler şimdiden internette dolaşıyor. Hem Huawei Nova 9 hem de Nova 9 Pro Çin’in sertifika kurulu TENAA’nın veri tabanına girerken; Nova 9 Pro’ya ait canlı fotoğraflar da internete sızdı.

Nova 9 Pro’nun canlı fotoğraflarına bakıldığında telefonun Honor 50 serisine bir hayli benzediği görülüyor. Bu da iki telefonun hazırlıklarının Huawei ve Honor ayrılmadan önce eş zamanlı şekilde başladığını işaret ediyor. Dedikodulara göre; bu iki telefon işlemci ve pil gibi bileşenler konusunda da aynı yerde duruyor.

Huawei Nova 9 Pro’da 6.72 inç büyüklüğünde 120 Hz ekran bulunuyor. Ekranın dokunuş örnekleme hızı ise 300 Hz. 50 megapiksel ana kameraya 8, 2 ve 2 megapiksel çözünürlüklü üç kameranın daha eşlik edeceği söyleniyor. Telefonun önünde ise iki adet 32 megapiksel kameraya bulunacağı belirtiliyor.

Huawei Nova 9 Pro, kamera özellikleriyle Honor 50 Pro’dan ayrılacak gibi görünüyor. Ancak iki telefonun boyutlarının tamamen aynı olması dikkat çekiyor. İki telefonun aynı işlemciyi paylaşacağı söylense de, Huawei’nin ABD’nin yaptırımları nedeniyle 5G desteğini sunmayacağı iddia ediliyor.

Apple 14 inç MacBook Pro modelini tanıttı, işte özellikleri

Apple, 18 Ekim etkinliğinde beklendiği üzere yeni MacBook Pro modellerini tanıttı. Şimdiye kadar dedikodusu yapılan birçok özelliğin yeni modellerle karşımıza çıktığını görüyoruz. Yeni MacBook...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun