Huawei Nova 9 ve Nova 9 Pro 50 megapiksel kamera ve Snapdragon 778G ile geliyor

Huawei Nova 9 ve Nova 9 Pro Çin’de resmen gözler önüne çıktı. Her iki telefonda da OLED ekranlar, 50 megapiksel sensörün ana kamera görevini üstlendiği dörtlü kamera sistemleri ve Qualcomm’un Snapdragon 778G 4G işlemcisi bulunuyor. Her iki telefonda da 5G desteği olmadığını bu noktada belirtmekte fayda var.

Daha büyük bir ekrana sahip olan Nova 9 Pro’da iki adet 32 megapiksel çözünürlüklü ön kamera mevcut. Buhar çemberli grafen soğutma sistemine sahip bu telefonun maksimum şarj hızı ise 100W. İki telefonun geri kalan özellikleri ise tıpkı tasarımları gibi aynı. Her iki telefon da kutularından HarmonyOS 2 yüklü olarak çıkacak.

Nova 9’da 6.57 inç büyüklüğünde bir ekran bulunuyor. Yenileme hızı 120 Hz olan bu ekran Full HD+ çözünürlük sunuyor. Pro versiyonda ise ekran büyüklüğü 6.72 inçe çıkıyor. Standart Nova 9’da sadece 32 megapiksel çözünürlüklü tek bir ön kamera mevcut. Nova 9 Pro’da ise 32 megapiksel çözünürlüklü ikinci sensör ultra geniş açılı kamera işlevi görüyor. Her iki telefonda da parmak izi tarayıcısı ekranın altına entegre edilmiş.

Nova 9

Nova 9 serisinin her iki üyesinde de 50 megapiksel RYYB sensör ana kamera görevini üstleniyor. 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 2 megapiksel makro kamera ve 2 megapiksel derinlik sensörü sistemi tamamlıyor.

İki telefon arasındaki farklar pil ve şarj konusunda biraz daha derinleşiyor. Nova 9’a ihtiyaç duyduğu enerjiyi 66W şarj kapasiteli 4300 mAh pil veriyor. Nova 9 Pro’da ise 4000 mAh kapasiteli bir pil mevcut. Ancak bu pil, yukarıda da belirttiğimiz gibi 100W şarj desteğine sahip. Huawei Pro versiyonun tamamen şarj olması için 20 dakikanın yeterli olduğunu belirtiyor.

Nova 9 ve Nova 9 Pro için mavi, mor, yeşil ve siyah olmak üzere dört renk seçeneği sunuluyor. İki telefon da Çin’de 29 Eylül’de piyasaya çıkacak. Huawei Nova 9 2699 yuan (3663 TL), Nova 9 Pro ise 3499 yuandan (4749 TL) başlayan fiyatlarla satılacak.

Apple 14 inç MacBook Pro modelini tanıttı, işte özellikleri

Apple, 18 Ekim etkinliğinde beklendiği üzere yeni MacBook Pro modellerini tanıttı. Şimdiye kadar dedikodusu yapılan birçok özelliğin yeni modellerle karşımıza çıktığını görüyoruz. Yeni MacBook...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun