Teknoloji

Huawei MatePad SE Kids Edition yurt dışında satışta

huawei matepad se kids edition

Huawei MatePad SE 10.4 Kids Edition tableti küresel pazarda piyasaya sürdü. Bu tablet, çocuklar için özel olarak tasarlandı ve buna bağlı olarak pek çok üretkenlik ve güvenlik özelliğiyle donatıldı. Aslında, geçen yılın sonlarında Türkiye’de satışa çıkan MatePad SE’nin özel kılıflı ve aksesuarlı bir versiyonu niteliğini taşıyor.

Huawei Device Endonezya Ülke Başkanı Patrick Ru, “Özel olarak tasarlanmış ve çocukların güvenliğine önem veren tasarımların, özelliklerin ve içeriğin desteğiyle, ebeveynlerin cihazları kullanırken çocuklarına eşlik etme konusunda endişelenmelerine gerek yok.” dedi.

Tablet, gıda sınıfı silikondan yapılmış, darbelere karşı geliştirilmiş koruyucu bir kılıfa ve daha şık görünmesine katkıda bulunan renklere sahiptir. Ayrıca kılıf, çocukların taşımasını kolaylaştıran ayarlanabilir bir tutamaca sahiptir. Kalemi saklamak için de kasanın arkasında bir yuva var.

Huawei MatePad SE Kids Edition, yüzde 83,6 ekran-gövde oranına sahip 10,4 inç ekranla geliyor. Ekran 2K çözünürlüğe ve 4096 kademeli parlaklık ayarına sahip. Ayrıca TUV Rheinland titreşimsiz özelliğine ve düşük mavi ışık sertifikalarına sahiptir.

Tablette, oyun oynamanın yanı sıra yeni bilgiler öğrenmeleri için bir alan sağlayan özel bir çocuk köşesi bulunuyor. Kaydedici özelliği, eğlenceli kayıtlar oluşturmalarını kolaylaştırır ve kamera, çevrelerinde gördükleri ilginç şeyleri veya ortaya çıkardıkları el işlerini kayıt etmelerini sağlar.

Tablet; kariyer, sanat, güvenlik ve daha fazlası gibi altı temayı kapsayan 100’den fazla eğitici ve etkileşimli oyun sunan Baby Panda World paketiyle geliyor. Baby Panda World, çocuklara okyanus, çöl ve dinozor ortamlarını keşfetme, farklı meslekleri deneyimleme ve yaratıcı el işleri tasarlama şansı veriyor.

Sadece bununla sınırlı kalmıyor. Çocuk tableti mavi ışık filtresi, engebeli yol uyarıları, e-Kitap modu, duruş uyarıları ve parlaklık uyarıları gibi özelliklerle çocukların göz sağlığına da dikkat ediyor. Tablet, üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlayacak birtakım araçlar da içeriyor. Özel bir ebeveyn denetimi bölümü size; zaman yönetimi, uygulama yönetimi ve içerik yönetimi gibi konularda kontrol imkanı veriyor.

Çocuğunuz, küçük parmaklar için mükemmel olan boyutlarda bir ekran kalemi sayesinde, tabletin hareket halindeyken eskiz defteri olarak kullanılmasının avantajlarından yararlanabilir. Kullanıcıyı daha fazla güvende tutmak için tablet, önce çocukların tablete erişmesini önleyen güvenliği de sağlıyor.

Huawei MatePad SE Kids Edition, Endonezya’da 3.299.000 Endonezya rupisi (yaklaşık 4.096 TL) fiyat etiketiyle satılıyor. Aynı tabletin normal versiyonu şu anda Türkiye’de 4.499 TL’lik fiyattan satılıyor.

Teknoblog'un satış ortaklıkları vardır. Bunlar, editoryal içeriği etkilemez, ancak Teknoblog, satış ortaklığı bağlantıları üzerinden satın alınan ürünler için komisyon kazanabilir.

İLGİLİ HABERLER