AMD Ryzen 7 işlemcili Huawei MateBook 16 Türkiye’de ön satışta

Huawei, 16 inç FullView Ekrana sahip ilk yüksek performanslı dizüstü bilgisayarı Huawei MateBook 16’yı Türkiye’de ön satışa açtı. MateBook ailesinin bu en yeni üyesi, şirketin belirttiğine göre, estetik tasarım ile yenilikçi ve akıllı teknolojiyi birleştirerek yepyeni bir profesyonel performans sunuyor.

Profesyoneller için tasarlandığı belirtilen Huawei MateBook 16, üretkenliği ve yaratıcı çalışmayı hızlandırıyor. Dizüstü bilgisayar, ekranının gerçeğe yakın renkler üretme kabiliyetini tanıyan Renk Doğruluğu ve Hızlı Kararlılık için TÜV Rheinland Sertifikasını alan türünün ilk örneği niteliğini taşıyor. AMD Ryzen 7 5000 serisi işlemci, hem sessiz çalışma hem de yüksek performans sağlamak için tamamen yenilenmiş Huawei Shark Fin fan soğutma sistemi ile beraber çalışıyor. Çoklu cihaz bağlantısı desteği, kullanıcıların Huawei MateBook 16’yı akıllı telefonlara, tabletlere ve monitörlere kolayca bağlanmalarını da sağlıyor.

Yüksek kaliteli metalden yapılmış gövdeye sahip olan Huawei MateBook 16’nın birinci sınıf bir görünüme sahip olduğu belirtiliyor. Dizüstü bilgisayar, gövdesine dokulu bir yüzey kazandıran gelişmiş bir seramik kumlama işlemiyle tamamlanan sade Uzay Grisi renginde geliyor. Pürüzsüz bir kayma sağlayan geniş bir cam yüzeye sahip dokunmatik yüzeyde dizüstü bilgisayarda gezinmek inanılmaz bir his veriyor. Huawei MateBook 16, kolay ve hızlı erişim için tasarlandığından kullanıcıların dizüstü bilgisayarını tek elle bile zahmetsizce açmasına olanak tanıyor. Huawei MateBook 16, yalnızca 17,8 mm inceliğinde ve sadece 1,99 kg ağırlığındaki bir gövdede toplayarak kullanıcıların taşıma zorluğunu azaltıyor.

AMD Ryzen 7 işlemcili Huawei MateBook 16 Türkiye'de ön satışta

Huawei MateBook 16 ayrıca, kullanıcıların potansiyellerini ortaya çıkarmalarını sağlayan profesyonel kalitede bir ekrana sahip dizüstü üretkenlik bilgisayarlarında çıtayı yükseltiyor. 16 inç FullView Ekran, yüzde 90 ekran-gövde oranıyla 2,5K’ya kadar çözünürlüğü destekler ve yaratıcı çalışma ile sürükleyici görüntüleme deneyimleri için geniş bir tuval sunar. 3:2 en boy oranı, tipik üretkenlik kullanım durumları ile daha uyumludur ve kullanıcıların iş için görüntüleme alanını daha verimli kullanmalarına olanak tanır. Her bir Huawei MateBook 16, ΔE=1 profesyonel renk doğruluğu derecesini elde etmek için fabrikada kalibre edilir ve her dizüstü bilgisayarın sRGB renk gamının yüzde 100’ünde 1,07 milyar renk göstererek gerçeğe yakın renkler sunmasını sağlar. Ekranın düşük mavi ışık emisyonuna sahip olması ve titreme olmaması nedeniyle kullanıcı konforu da sağlanıyor, bu da gece geç vakitte gözlerin daha az yormasını sağlıyor.

Huawei MateBook 16, olağanüstü performans sunmak için standart voltajda çalışan 7nm AMD Ryzen 7 5000 Serisi mobil işlemci ile donatıldı. Huawei MateBook 16’nın içindeki donanım, yüksek hızlı sürücüsüyle birleştiğinde, ofis işleri, tasarım ve kodlama gibi tipik ofis senaryolarını desteklemek için gereken her şeye sahip.

AMD Ryzen 7 işlemcili Huawei MateBook 16 Türkiye'de ön satışta

Yeni Huawei Shark Fin fan soğutma sistemi, büyük ölçüde geliştirilmiş performans için yeniden tasarlandı. İki adet profesyonel sınıf 75 mm+ fan, menteşeli hava girişi tasarımı ve çift ısı borusundan oluşan bu ürün, gürültüyü düşük tutarken maksimum performans sağlıyor. Kullanıcılar ayrıca dizüstü bilgisayarın tüm gücünü açığa çıkarmak için işlemci TDP’sini 54W’a çıkartan performans modu ile daha iyi pil verimliliği için denge modu arasında esnek bir şekilde geçiş yapabilir.

Huawei MateBook 16 oldukça hafif olmasına rağmen, tüm gün pil ömrü sunmak için 84Wh pil içeriyor. Huawei MateBook 16, kullanıcıların yalnızca dizüstü bilgisayarlarını değil, Huawei Super Charge’ı destekleyen Huawei akıllı telefonlarını da hızla şarj etmeleri için çok yönlü bir 135 W güç adaptörüyle birlikte geliyor.

Huawei MateBook 16, kullanıcıların akıllı telefonlarının ekranını tek bir dokunuşla PC ekranına yansıtmasını ve aynı anda iki cihazı tek bir ekranda kontrol etmesini sağlayan PC – Telefon Çoklu Ekran İş Birliğini destekliyor. Ayrıca dizüstü bilgisayar kullanıcıların yaratıcı ihtiyaçlarını desteklemek için Huawei tabletleri, monitörleri ve ses ürünleri ile sorunsuz bir şekilde birlikte çalışabilir.

AMD Ryzen 7 işlemcili Huawei MateBook 16 Türkiye'de ön satışta

Örneğin, Çoklu Ekran İş Birliği, bir Huawei MatePad Pro’nun kullanıcıların spontane çizimleri için bir çizim tableti işlevi görmesini sağlar veya etkili çoklu görev için daha fazla pencereye ev sahipliği yapmak üzere ikinci bir ekran olarak kullanılabilir. Collaborate Mode, ikiliye sinerji katar ve kullanıcılara üretkenliklerini bir sonraki seviyeye yükseltmek için bir dizi ortak yeteneğe erişim sağlıyor.

Huawei MateBook 16, kablolu veya kablosuz olarak Huawei MateView’a da bağlanabilir. Dizüstü bilgisayar ve bağımsız monitör, birlikte çalışmak için çok daha geniş bir görüntüleme alanı sağlar. Çizimlerdeki ayrıntıların incelenmesinden manzara çekimlerinde renk ayarlamalarına kadar her şey için mükemmel bir ikili oluştururlar.

Huawei MateBook 16 fiyatı ve teklifler

Huawei MateBook 16, 4.999 TL değerindeki Huawei MateView GT 27 monitör ve 499 TL değerindeki Bluetooth mouse hediyeleri ile birlikte 21.999 TL satış fiyatıyla Huawei Online Mağaza üzerinden ön satışa açıldı. Ön satışa özel sepette ayrıca 500 TL indirim yapılan dizüstü bilgisayarı satın almak isteyen kullanıcılar, vade farksız 4 taksit imkanından da faydalanabiliyor.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun