Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro kablosuz şarj özelliğiyle gelecek

Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro, 16 Ekim’de Londra’da gözler önüne çıkacak. Bu tanıtım için geri sayım devam ederken, telefonlara ait yeni bir özellik daha internete sızmış gibi görünüyor.

Mate 20 ve Mate 20 Pro ile ilgili sızıntılar bir süredir etrafta dolaşıyor. Akıllı telefonlara ait ekran panellerinin de yer aldığı bu sızıntılara son olarak Mate 20 Pro’ya ait bir maket eklenmişti. Huawei tarafından ABD Federal İletişim Komisyonu’na (FCC) yapılan bir başvuru, şirketin hazırladığı kablosuz şarj ünitesini gösteriyor. Bu da Mate 20 ve Mate 20 Pro’da kablosuz şarj özelliğinin bulunma ihtimalini oldukça artırıyor.

ABD’de satılacak teknolojik ürünler için FCC sertifikası almak bir zorunluluk. Bu sertifika sayesinde ürünlerin ülkenin güvenlik standartlarıyla uyumlu olduğu anlaşılıyor. Cihazların ve aksesuarların FCC belgelerinde boy göstermiş olması, çıkış tarihlerinin yaklaştığına dair bir işaret olarak değerlendiriliyor.

FCC’ye yapılan başvuruya göre, Huawei’nin kablosuz şarj ünitesi CP60 adını taşıyacak. CP60, 5V-12V 2A hızlı şarj desteği sunacak. Ünitenin ihtiyaç duyduğu enerji de USB-C girişi üzerinden sağlanacak.

Bunun dışında mevcut işaretler CP60’ın piyasadaki diğer Qi şarj ünitelerine benzer bir yapıda olacağını gösteriyor.

Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro ile birlikte duyurulması beklenen CP60 hakkındaki detaylar için de 16 Ekim’e kadar sabretmek gerekiyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....