Huawei Mate 20 Pro 4200 mAh kapasiteli bir pil taşıyacak

huawei mate 20 proHuawei, 2018’in ikinci çeyreğini akıllı telefon pazarında ikinci sırada tamamladı. Bu başarısını kalıcı hâle getirmek isteyen şirket, uzun vadede dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olmayı da hedefliyor. Bu hedefi gerçeğe dönüştürmek için sonbaharda tanıtılması beklenen Mate 20 serisinin performansı büyük önem taşıyor. Özellikle serinin amiral gemisi Huawei Mate 20 Pro üzerinde daha büyük bir yük olacak gibi görünüyor.

Mate 20 Pro’nun karşısında Android pazarında Samsung Galaxy Note 9 ve Google Pixel 3 XL gibi önemli rakipler olacak. Bunlara ek olarak, yeni nesil iPhone X da Mate 20 Pro’nun karşısında duracak. Ancak gelen haberlere göre, Huawei Mate 20 Pro bu güçlü rakiplerinin karşısına iddialı özelliklerle çıkacak.

Akıllı telefonun kalbinde Huawei’nin yeni yonga seti Kirin 980’in bulunmasına kesin gözüyle bakılıyor. Şirketin yonga setinin yetenekleriyle ilgili detayları ay sonunda IFA 2018’de gerçekleştireceği etkinlikte paylaşması bekleniyor. Bu yonga setine 6 GB RAM’in eşlik edeceği belirtilirken, 128 GB dahili depolama alanı sunulacağı söyleniyor. Bellek kapasitesine bağlı olarak farklı depolama seçeneklerinin sunulacağı da konuşulanlar arasında yer alıyor.

Huawei Mate 20 Pro ile Mate 20 arasındaki en önemli farklardan birisi de pil kapasitesi olacak gibi görünüyor. Mate 20 Pro’da 4200 mAh kapasiteli bir pilin bulunacağı söyleniyor. Pocket-lint sitesi tarafından paylaşılan bir fotoğraf da Huawei’nin yeni amiral gemisine 4000 mAh’den daha fazla kapasiteye sahip bir pil yerleştireceğini doğruluyor.

Huawei Mate 20 Pro, potansiyel rakipleriyle olan yarışa en son katılacak ürün olacağa benziyor. Mate 20 serisinin üyelerinin tanıtımı için ekim ayı işaret ediliyor. Huawei geçtiğimiz yıl da Mate 10 serisini ekim ayında tanıtmıştı.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....