Huawei Mate 20 en hızlı kablosuz şarj desteğini sunabilir

Huawei Mate 20 önümüzdeki aylarda resmiyet kazanacak. Ancak telefona dair bazı detaylar şimdiden somutlaşıyor. Akıllı telefonun kalbinde Kirin 980 yonga setinin bulunması, büyük bir pil taşıması ve Pro versiyonda üç lensli bir arka kamera kurulumunun yer alması şimdiden kesin gibi görünüyor.

Huawei’nin portföyündeki telefonlarda hâli hazırda kablosuz şarj desteği bulunmuyor. Ancak Mate 20 serisiyle birlikte bu durum değişecek gibi görünüyor. Android Authority’de yer alan habere göre, şirket bu alana görkemli bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

Çin’in popüler sosyal ağı Weibo’da yayınlanan bir fotoğrafta şirketin LZ80 isimli kablosuz şarj cihazının 20W güç çıkışı sağlayacağı belirtiliyor. Samsung’un en yeni kablosuz şarj cihazının 9W güç çıkışı sağladığını düşününce LZ80’in gücü daha iyi anlaşılıyor.

huawei mate 20Huawei’nin kablosuz şarj cihazının Qi standardını destekleyeceği belirtiliyor. Ancak Qi kablosuz şarj standardında maksimum 15W güç çıkışı sağlanabiliyor. Huawei’nin bu durumu özel bir yongayla çözebileceği belirtiliyor. Qi standardında henüz bir değişiklik yapılması beklenmiyor.

Huawei Mate 20 serisiyle tanışmak için önümüzdeki ekim ayına kadar sabretmek gerekiyor gibi görünüyor. Ancak bu konunda henüz Huawei’den resmi bir işaret gelmediğini belirtmekte fayda var.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....