Huawei’nin 2018 ürün yol haritası ortaya çıktı

huawei 2018Huawei için 2017’nin sonları oldukça hareketli geçti. Mate 10 serisini ekim ayında tanıtan şirket, Honor markasına yeni modeller eklemeye de devam etti. İnternete sızan ürün yol haritasına göre, Huawei 2018’de de bu hareketliliği sürdürmeyi planlıyor.

Yol haritası, şirketin ürün portföyüne yapacağı eklemeler konusunda daha somut işaretler veriyor. Bu işaretlere göre, ortada bir sürpriz varmış gibi görünüyor. Huawei’nin önümüzdeki yılın ikinci çeyreği itibarıyla üç adet P serisi çıkarması bekleniyor. Ürün yol haritasında bu telefonların ismi P, P Plus ve P Lite olarak geçiyor.

Huawei’nin Mate 10 serisine dair planları, yeni yılın ilk çeyreğinde de işlemeye devam edecek gibi görünüyor. Bu planlar çerçevesinde Mate 10 Pro ve Mate 10 Lite’ın daha fazla ülkede satışa sunulması planlanıyor. Şirketin Maya, Salina ve Honor 1 kod adıyla anılan üç telefonu da 2018’de raflara çıkarması öngörülüyor.

Huawei’nin 2018’de piyasaya süreceği ürünler telefonlarla sınırlı kalmıyor. Şirketin Huawei A2 isimli fitness bilekliğini, yeni Huawei 360 Camera’yı, Huawei Scale isimli bir aksesuarı ve Huawei B618 kablosuz yönlendiriciyi ilk çeyrekte tanıtacağı belirtiliyor.

Yılın ikinci çeyreğinde ise P serisi telefonların yanı sıra yeni bir Honor telefonun tanıtılacağı söyleniyor. Huawei B525 adını taşıyan bir yönlendiricinin de ikinci çeyrekte duyurulması planlanıyor. Üçüncü çeyreği sakin geçirecek gibi görünen şirket, sadece tek bir Honor telefonu piyasaya sürecek.

Huawei 2018’i Mate serisiyle kapatacak

Huawei 2018’i de, 2017’yi olduğu gibi, Mate serisiyle kapatacak. Ürün yol haritasında Mate Pro ve Mate Lite adını taşıyan iki telefonun ismi geçerken, Honor serisi bir telefonun da bu çeyrekte resmiyet kazanacağı söyleniyor. Sızan yol haritasının doğruluğunu görmek içinse 2018’in ilk çeyreğini beklemek gerekiyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...

Gelecek OnePlus amiral gemisini çalıştıracak birleştirilmiş ColorOS/OxygenOS ile ilgili detaylar

Bu yılın başlarında bazı departmanlarını Oppo ile birleştiren OnePlus, bu birleşimin geleceğinin nasıl görüneceğine dair biraz daha fazla ayrıntı verdi. Görünüşe göre, bu ortak...

iOS 15 yayınlandı, hemen şimdi indir

Apple'ın ön gösterimini haziran ayındaki WWDC 2021 etkinliğinde gerçekleştirdiği iOS 15 için final sürüm yayınlandı, indirme işlemi için bekleyenler artık bu güncellemeyi cihazlarında görebilirler....

iPadOS 15 yayınlandı, işte yenilikler ve uyumlu cihazlar

Apple iPad'lere özel işletim sistemi iPadOS'in en son sürümünü yayınladı. Yaz başında ön gösterimi yapılan iPadOS 15 ile birlikte Apple'ın tabletlerine çoklu görev tarafında...