HTC “Hima” One M9’a ait olduğu iddia edilen duvar kağıdı sızdı, yenileri yolda

htc-one-m9-hima-duvar-kagidi-180215

Android geliştiricisi ve Twitter kullanıcısı @LlabTooFer, HTC’nin “Hima” kod adıyla anılan ve HTC One M9 olduğuna inanılan akıllı telefonuna ait olduğunu iddia ettiği bir duvar kağıdı görüntüsünü yayınladı.

Yayınlayan kişi 1 Martta Mobil Dünya Kongresi kapsamında gerçekleştirilecek resmi tanıtıma kadar, geliştirici olduğu için sahip olduğunu düşündüğümüz cihazdan her gün yepyeni bir duvar kağıdı fotoğrafı paylaşcağını kaydetti.

Eğer paylaşılan ilk duvar kağıdı gerçekse, bunun sayesinde HTC One M9’un ekran çözünürlüğü hakkında önemli bir ipucuna sahip oluyoruz demektir.

LlabTooFer’in Mega üzerinden sunduğu paylaşım bağlantısına göre, duvar kağıdının gerçek çözünürlüğü 2160 x 1920. Tahminen bu duvarkağıdı bütün ana ekranı kaplayan ve ana ekran panelleri arasında geçiş yapıldıkça arka planda kayan bir yapıya sahip. Bu durumda ekranın, dedikodusu yapılan 2K’nin aksine 1920 x 1080 Full HD çözünürlüğe sahip olacağını farz edebiliriz.

Bu arada HTC One M9’un bir versiyonunun daha olacağı, bu versiyonun daha yüksek çözünürlüklü ekran barındıracağı söyleniyordu. Bu cihaz muhtemelen 5.5 inç, 2560 x 1440 piksel çözünürlüklü HTC One M9 Plus olacak. Ana modelin 5 inç ekrana sahip olacağı dile getiriliyor.

HTC’nin yeni One M9 cihazı veya cihazlarıyla ilgili detaylar 1 Mart tarihinde düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi etkinliğinde ortaya çıkacak. Bu cihazlarla ilgili izlenimlerimizi de bizzat yerinden takip edeceğimiz Barselona’dan size aktaracağız.

iPhone 13 ve iPhone 13 Pro modelleri Türkiye’de ön satışa çıktı

Apple'ın 2021 model iPhone 13 serisi telefonları geçen hafta ABD başta olmak üzere çeşitli ülkelerde ön satışa çıktıktan sonra, bugün itibarıyla mağazalarda satılmaya başladı....

Twitter Bitcoin ile bahşiş alma ve gönderme dönemini başlattı

Twitter, uygulaması aracılığıyla Bitcoin cinsinden bahşiş talep yeteneğini etkinleştirerek, kripto para biriminin bir ödeme yöntemi olarak kullanımını teşvik eden ilk büyük sosyal ağ oluyor....

F1 Rusya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

F1 Türkiye GP 2021 öncesindeki son yarış Rusya'da. Bu hafta sonu düzenlenecek F1 Rusya GP yarışında Verstappen ve Hamilton arasındaki şampiyonluk mücadelesinin nereye doğru...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun