HP Spectre x360 serisi için yeni ekran seçeneği

HP, Intel Evo sertifikalı yeni dizüstü bilgisayarlarını gözler önüne çıkardı. Bu bilgisayarlar arasında 14 inç ekranlı Spectre x360 da bulunuyor. HP yeni ekran seçeneğiyle Spectre x360 serisinin diğer üyelerine kıyasla daha büyük bir ekran alanı sunuyor.

14 inç Spectre x360, serinin 3:2 görüntü oranına sahip ilk üyesi. HP, bu görüntü oranının 16:9’a kıyasla yüzde 20 daha fazla dikey görüntü alanı sağladığını belirtiyor. Bu model, seride HP’nin “hepsi bir arada” olarak adlandırdığı klavyeyi kullandığı ilk cihaz olma niteliğini de taşıyor. Klavyede güç butonu, kamera tuşu, HP Command Center ve mikrofonu sessize alma tuşları bulunuyor. Parmak izi tarayıcısı da klavyenin üzerindeki unsurlar arasında yer alıyor.

Evo sertifikası ise dizüstü bilgisayarın 11. nesil Intel Core işlemcilerle geldiğini, bir saniyeden kısa süre içinde uyandırılabildiğini ve hızlı şarj desteğine sahip olduğunu gösteriyor. Wi-Fi 6 desteği ve 17 saate varan pil ömrü de dikkat çeken özellikler arasında bulunuyor.

Yazılım tarafında ise Spectre x360 14’te Focus Mode isimli bir özellik sunuluyor. Bu özellik, üretkenlik amacıyla kullanılmayan ve arka planda çalışan uygulamaların gücünü düşürüyor. Auto Color (Otomatik Renk) isimli özellik ise ekranın renk aralıklarını izlenen içeriğe göre otomatik olarak değiştiriyor.

Spectre x360 için opsiyonel olarak OLED ekran seçeneği de mevcut. Dizüstü bilgisayar için üzerlerinde farklı dokunuşlar olan siyah ve gümüş renk seçenekleri sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yeni bir Galaxy Unpacked etkinliği ile "en güçlü Galaxy" işareti

HP 14 inç ekranlı Spectre x360 ile birlikte  Spectre x360 13, ENVY x360 13 ve ENVY 13 modellerini de Evo sertifikalı hâle getirdi. Spectre x360 14 ve yeni Spectre x360 13, yurt dışında bu ay 1200 dolardan başlayan fiyatlarla piyasaya çıkacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...