HP Chromebook serisine 11 inç ve 14 inç ekranlı modeller eklendi

HP Chromebook serisine iki yeni üye ekliyor. Bu iki üye, Haziran 2016’da çıkarılmış olan Chromebook 11 G5 modelinin takipçileri olma özelliğini taşıyor. Her iki yeni model de aynı işlemci, depolama birimi ve bellek seçeneklerini paylaşsa da, boyutları değişiyor.

Chromebook 14 G5’de 14 inç ekran bulunurken, Chromebook 11 G6 Education Edition ise öğrencileri hedefleyen; 11 inç, döndürülebilir ekranlı bir model. Opsiyonel olarak HD dokunmatik ekran da sunulan bu ikinci modelin ekranı, 180 derece dönebilen menteşeli yapısı sayesinde tamamen arkaya doğru yatırılabiliyor. Her iki model de Şubat 2018’de satışta olacak.

Dikkatinizi çekelim ki, 360 derecelik değil, 180 derecelik bir menteşe yapısından bahsediyoruz. Sonuç olarak bu Chromebook’lar Acer’ın veya Asus’un geçen yıl çıkardığı modeller gibi tamamen tablete dönüşmüyor. Ancak hem Chromebook 11 G6 Education Edition hem de Chromebook 14 G5 modelleri seleflerine göre iyileşmeler kaydediyor.

Intel Celeron N3350 ya da N3450 işlemci seçenekleri, 8 GB RAM, 64 GB dahili hafıza gibi özellikler bu modellerle sunuluyor. 19 milimetrenin biraz altındaki profil kalınlıklarıyla bu modeller çok ince sayılmaz, ancak biraz da bu sayede fiyatları aşağı seviyede tutulabiliyor.

HP, her iki modelin de fiyatlarını açıklamadı. Ancak Chromebook 11 G5, Ekim 2016’da satışa çıktığında yurt dışı fiyatı 190 dolardı.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...

iPhone 12 satışları Apple’a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Apple'ın rekor kıran kazanç raporları dizisi açıklanan en son çeyrek raporuyla birlikte devam ediyor. Şirket, geride kalan Nisan-Haziran 2021 döneminde 81,43 milyar dolar gelir...