Honor Magic X katlanabilir telefon yıl bitmeden çıkabilir

Katlanabilir telefon pazarı, 2021’de olgunlaşma konusunda önemli bir mesafe katetti. Burada Samsung’un katlanabilir telefonları daha fazla kişiye götürmeye yönelik çalışmaları da önemli bir rol oynamıştı. Honor da yıl bitmeden Magic X ile giderek büyüyen bu pazarda yerini alabilir.

Honor’un Magic X ismini taşıyacağı söylenen katlanabilir telefonunu 2021’in dördüncü çeyreğinde tanıtabileceği söyleniyor. Akıllı telefonun tasarımı itibarıyla eski ana şirketi Huawei’nin Mate X2 isimli katlanabilir telefonuna benzeyeceği belirtiliyor. Mate X2 sadece Çin’de satışa sunulmuştu.

Weibo’da yapılan paylaşımlara göre, akıllı telefonun dışında standart bir ekran bulunacak. İçeride ise tablet boyutlarında büyük bir katlanabilir ekran kullanıcıları bekleyecek.

Honor’un katlanabilir telefon çıkarması bir süredir bekleniyordu. Ancak eski çatı şirketi Huawei’ye ABD tarafından uygulanan yaptırımlar nedeniyle bu planlar sekteye uğramış gibi görünüyordu. Yola Huawei’den ayrı olarak devam eden Honor, yeni cihazlarında Google Play Servisleri’ne yer verebiliyor.

Honor Magic X hakkında bilinenler şu an için oldukça sınırlı. Ancak üst sınıf telefonları uygun fiyat karşılığında sunan ve bunda başarılı olan Honor’un benzer bir durumu katlanabilir telefonlarda da tekrarlaması sürpriz olmayacaktır.

Apple 14 inç MacBook Pro modelini tanıttı, işte özellikleri

Apple, 18 Ekim etkinliğinde beklendiği üzere yeni MacBook Pro modellerini tanıttı. Şimdiye kadar dedikodusu yapılan birçok özelliğin yeni modellerle karşımıza çıktığını görüyoruz. Yeni MacBook...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun