Teknoloji

Death Stranding ve diğer Hideo Kojima oyunları Mac’e geliyor

hideo kojima

Apple’ın WWDC 2023 açılış konuşması sırasında sahnede boy gösteren isimlerden birisi de ünlü oyun geliştiricisi Hideo Kojima oldu. Apple’ın M2 çiplerinin gücünü anlattığı ve macOS Sonoma‘nın oyun modunu tanıttığı sırada ekran gelen Kojima, Death Stranding Director’s Cut başta olmak üzere yapımcısı olduğu oyunları Mac’e getireceğini açıkladı.

Kojima, Death Stranding’in Director’s Cut versiyonunun ne zaman Mac’lerde oynanabileceği konusunda bilgi vermedi. Buna ek olarak, Mac’lerde oynanabilecek diğer Kojima oyunlarının hangileri olduğu konusunda da net bir paylaşım yapılmadı.

Kojima’nın WWDC 2023’te boy göstermesi, bu hafta içinde başlayacak Summer Game Fest’te de bir rolü olabileceğini düşündürüyor. Etkinlikte hem Death Stranding Director’s Cut versiyonu hem de Death Stranding 2 hakkında bilgi verilebileceği belirtiliyor.

Death Stranding’in sinema filmi için de hazırlıklar devam ediyor. 2022’de vizyona giren Barbarian’ın yapımcısı tarafından hazırlanan filmin detayları belirsizliğini koruyor. Death Stranding, 2019’da PlayStation’a özel bir oyun olarak oyuncularla buluşmuştu.

Hideo Kojima Apple sevgisinden bahsetmeyi ihmal etmedi

Hideo Kojima, WWDC 2023’teki kısa sahne zamanında Apple sevgisinden bahsetmeyi de ihmal etmedi. Popüler video oyun tasarımcısı, ilk Mac’ini aldığı 1994’ten bu yana Apple’ın hayranı olduğunu dile getirdi.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER