Eğlence

Hideo Kojima ünlü oyuncu Elle Fanning ile yeni bir oyun üstünde çalışıyor

hideo kojima elle fanning

Hideo Kojima Elle Fanning ile birlikte bir video oyun hazırlıyor. Konuyla ilgili açıklama, Kojima’nın şirketi Kojima Productions tarafından yapıldı. Stüdyo ve Amerikan oyuncu arasındaki iş birliğinin sinyalleri geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Tokyo Oyun Fuarı sırasında verilmeye başlamıştı.

O dönemde Hideo Kojima ve Kojima Productions’ın sosyal medya hesaplarından bir siluetin göründüğü “Who am I?” (Kimim?) ve “Where am I?” (Neredeyim?) etiketli paylaşımlar yapılmıştı. Söz konusu sorunun cevabı PAX Aus etkinliği sırasında katılımcılara dağıtılan ve tarayanları Kojima Productions’ın internet sitesine yönlendiren bir QR koduyla verildi. Web sayfasında tanıtım görsellerinin Fanning’in yüzüyle paylaşılmış bir versiyonu bulunuyor.

Hideo Kojima’nın Twitter hesabından yapılan paylaşımlar ise daha fazla tanıtım görselinin geleceğini ve gerçek bir duyuru etkinliğinin düzenleneceğini gösteriyor. Kojima ve Fanning iş birliği konusunda akıllara gelen ilk ihtimal ise yeni Death Stranding oyunu oluyor.

Oyuncu Norman Reedus geçtiğimiz mayıs ayında ikinci Death Stranding oyunu için çalışmaya başladıklarını belirtmişti. Kojima Productions’tan bu konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmese de, Hideo Kojima’nın tweet‘inin “#deathstranding” etiketiyle alıntılanması dikkat çekmişti. Bu paylaşımın daha sonra silindiğini belirtmekte de fayda var.

Kojima’nın Microsoft ile tamamen yeni bir oyun üstünde çalıştığı da biliniyor. Görseller Hideo Kojima Elle Fanning iş birliğinin korku oyunu Overdose için de olabileceğini düşündürüyor. Projeyle ilgili daha fazla detayın 9 Aralık’ta The Game Awards töreninde Hideo Kojima tarafından paylaşılabileceği belirtiliyor.

İLGİLİ HABERLER