Eğlence

HBO ve HBO Max’te işten çıkarmalar başladı

hbo max türkiye

Warner Bros. Discovery’nin maliyetleri aşağıya çekme hedefi bir süre önce açıklanmıştı. Bu doğrultuda işten çıkarmaların yapılabileceği belirtilse de, bu doğrulanmamıştı. Ancak beklenen haberin gelmesi fazla zaman almadı. Şirketin HBO ve HBO Max bünyesinde görev yapan 70 kişiyi işten çıkarıyor. İşten çıkarmaların ağırlığının çevrimiçi içerik platformda olması bekleniyor.

İşten çıkarmaların iki platformda çalışanların yüzde 14’lük kısmını etkileyeceği söyleniyor. Çevrimiçi içerik platformunun kurgusal olmayan yapımlar üzerinde çalışan ekibinin özellikle küçültüleceği belirtildi. Reality programlarının ve belgesellerin Discovery’nin güçlü kasları olduğunu düşününce bu duruma pek şaşırmamak gerekiyor.

Variety’nin haberine göre, çocuk içerikleri de HBO Max’in önceliklerinden biri olmayacak. Bu doğrultuda aile hikayelerinin anlatıldığı dizilerin de platformun portföyünden çıkarılabileceği belirtiliyor.

İşten çıkarmaların platformun orijinal yapımlarının büyük kısmını etkileyebileceği söyleniyor. Ancak mevcut bilgiler böyle bir durumun yaşanmayacağını gösteriyor. Şirketin işten çıkarmaları duyururken bir proje iptali açıklamadığını hatırlatmakta fayda var.

Normal şartlar altında HBO Max’in bu yıl içinde Türkiye’de de faaliyete geçmesi bekleniyordu. Ancak yeniden yapılanma planları çerçevesinde bu süreç de askıya alınmışa benziyor. Önümüzdeki yıl platformun Discovery+ ile birleştirileceği de biliniyor. Birleşmenin ardından ortaya çıkacak platformun isminin ne olacağı ise belirsizliğini koruyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER