GoPro kameralar Apple Watch ile kumanda edilebiliyor

GoPro Apple Watch

GoPro aksiyon kameralarını akıllı telefon veya opsiyonel olarak satılan uzaktan kumanda aracılığıyla kontrol etmek mümkün oluyor. GoPro şimdi bunlarına yanına bir de Apple Watch ile kumanda etme imkanını ekledi.

Apple’ın giyilebilir ürününü kullanarak GoPro aksiyon kamerasıyla yaptığınız kaydı başlatıp durdurabilir, klipleri gözden geçirebilir veya kliplerdeki önemli anları işaretleyebilir, diğer bir deyişle “HiLighted” anları ekleyebilirsiniz.

Ayrıca GoPro iOS ve Android uygulamalarını da güncelledi. Güncellenen uygulamalarla birlikte fotoğrafları dışa aktarmak daha kolay hâle geldi, medyaları sadece fotoğraflar, videolar, etiketler veya klipleri gösterecek şekilde filtrelemek mümkün oldu.

GoPro Apple Watch desteği daha önce gösterilmişti

GoPro’nun Apple Watch üzerinden kontrol edilmesi işlevi bir süredir bekleniyordu. Apple geçtiğimiz eylül ayında gerçekleştirdiği iPhone 6s, iPad Pro ve Apple TV tanıtım etkinliğinde GoPro’nun Apple Watch uygulamasının gösterimini yapmıştı. Apple Watch ile kontrol özelliği tek başına çekim yapanların fazlasıyla işine yarayacak bir özellik olacaktır.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...