Teknoloji

Google Workspace için en son güncellemeler görüşmelerde doküman paylaşımını kolaylaştıracak

google find my device

Google Workspace için küçük, ancak kullanışlı bazı güncellemeler geliyor. Çok yakında, bir Google Meet görüşmesine katıldığınızda veya bir Dokümanlar, E-Tablolar veya Slaytlar dosyasından sunum yapmaya başladığınızda, bu dosyayı toplantının sohbet paneli aracılığıyla diğer katılımcılarla paylaşmanız daha kolay olacak.

Online toplantı veya çağrıya katılan herkese dosyaya erişim verebilir veya katılımcıları seçmekle sınırlayabilirsiniz. Görüşme sırasında hepiniz belge, elektronik tablo veya sunum üzerinde işbirliği yapabileceksiniz.

Diğer taraftan Google, web’de e-posta hizmetini kullandığınızda arama sonuçlarını iyileştirmek için son Gmail arama etkinliğinizi dikkate alacağını söylüyor. Şirket, bunun Gmail arama sonuçlarınızı daha ilgili ve bağlamsal hale getireceğini söylüyor. Son olarak, E-Tablolar ile ilgili olarak, kullanıcıların pivot tablo düzenleyici yan panelini yeniden boyutlandırmasını sağlayacak, kullanıcıların uzun zamandır istediği bir özellik var. Bu, bazı pivot tablo sütunlarının veya alanlarının adları çok uzun olduğunda ve tüm metni görmek istediğinizde yararlı olacaktır.

Google, bu güncellemelerin önümüzdeki 15 iş günü içinde tüm Workspace ve G Suite kullanıcılarına sunulacağını söylüyor. Şirket kısa süre önce kullanıcılara hiçbir ek ücret ödemeden depolama miktarını 15 GB’tan 1 TB’a çıkararak Workspace bireysel planına hoş geldiniz yükseltmesi yaptığını duyurmuştu.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER