Google Stadia Aile Paylaşımı özelliği sonunda kullanımda

Google Stadia kullanıcılarının uzun süredir beklediği Aile Paylaşımı özelliği sonunda dağıtıma çıktı. Bu özellik, adından da anlaşılabileceği üzere, kullanıcıların aynı Google aile grubunda oldukları kişilerle oyun paylaşmasını mümkün kılıyor. Böylelikle bir aile için tek bir Stadia hesabı yeterli hâle geliyor.

Google konuyla ilgili duyuruyu Reddit’te yaparken, dağıtımın tamamlanmasının bir haftayı bulabileceğini belirtti. Dolayısıyla kullanıcıların biraz sabırlı olması gerekiyor. İnternet devi, Stadia’nın Aile Paylaşımı özelliğinin nasıl işleyeceğini açıklayan bir destek sayfası da hazırladı.

Aile Paylaşımı’ndan yararlanmak için Stadia Pro abonesi olmak gerekmiyor. Ancak Stadia Pro aboneleri bu paketle eriştikleri ücretsiz oyunları, aile gruplarının üyeleriyle paylaşabilecek. Dolayısıyla gruptaki bir Stadia Pro üyeliği herkese yarayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apex Legends'ın oyuncu sayısı 100 milyonu geçti

Google Stadia kullanıcıları Aile Paylaşımı özelliğini platformun mobil uygulamasından veya internet sitesinden aktif hâle getirebiliyor. Uygulamada kullanıcılar önce avatarlarına, daha sonrasında da “Aile” yazısına dokunarak bir aile grubu oluşturabilecek. Web sitesinde de süreç aynı şekilde işleyecek. Aile grubunun oluşturulmasının ardından kullanıcılar ödeme yöntemi belirleyecek ve burada hangi oyunların paylaşılacağını seçebilecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...