Google Slaytlar eklenti desteğine kavuştu

google slaytlarGoogle Slaytlar servisi, acele biçimde sunum hazırlamak zorunda kalan kullanıcıların işini kolaylaştıracak özelliklere kavuşuyor. Servise yerleştirilen eklenti desteği, kullanıcıların rahatlıkla başka web sitelerinden veya platformlarından içerik çekmesini mümkün kılıyor.

Bu destek sayesinde Adobe, Shutterstock veya Unsplash’ten fotoğraf çekilebiliyor. Çalışmalarını kişiselleştirmek isteyenler ise Apps Script sayesinde otomatik olarak başka mecralardan veri çekebiliyor ve kullanıcıları tekrarlanan görevlere mahkum kalmaktan kurtarabiliyor.

Bunun için kullanıcıların illa bir kod yerleştirmesine ihtiyaç duyulmuyor. Google Slaytlar kullanıcıları farklı sunumlardaki slaytlar arasında bağlantı kurabiliyor. Bu sayede sunumlar arasında bilgi senkronizasyonu sağlanabiliyor. Böylelikle ortak çalışılan bir iş arkadaşının bir sunum üzerinde yaptığı veri düzenlemesi, kullanıcının ekranında da görülebiliyor.

Google Slaytlar Keep ile entegre biçimde çalışacak

Google Slaytlar için yapılan yenilikler bununla sınırlı kalmıyor. Sisteme Google Keep entegrasyonu da ekleniyor. Bu sayede kullanıcılar henüz taslak halindeki fikirlerini rahatlıkla sunumlara aktarabilecek. Kullanıcılar slaytlarına şema ekleyebilecek, slaytlarını küçük resim olarak görüntüleyebilecek ve bir sunumdaki slaytları silmeye gerek kalmadan geçebilecek. Kısacası kullanıcılar fazla zaman kaybetmeden daha “pürüzsüz” sunumlar hazırlayabilecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone satın almayı düşünenlerin ilgisini çekecek indirim fırsatı

Bugünlerde bir iPhone satın almayı düşünüyorsanız, bu indirim fırsatı mutlaka ilginizi çekecektir. Trendyol'da bulunan Gürgençler Apple Premium Reseller mağazasında iPhone 12 Pro Max, iPhone...

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçaları Hint Okyanusu’na düştü

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçalarının Hint Okyanusu'na düştüğü tahmin ediliyor. Çin'in uzay ajansının sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, Long March 5B roketin Maldivler'in batısına düştüğünün...