Google Pixel Buds için yeni renk seçenekleri

Google ikinci nesil Pixel Buds kablosuz kulaklık için yeni bir yazılım güncellemesi yayınladı. Söz konusu güncellemeyle birlikte kulaklık için yeni seçenekler ve özellikler kullanıcılara sunuluyor.

Google’dan konuyla ilgili olarak yapılan paylaşıma göre, güncelleme kulaklığa birkaç yeni özellik ekliyor. Bas güçlendirici, paylaşım tespiti, Çeviri uygulamasına bağlı tercüme özellikleri, Dikkat Uyarıları ve Cihazımı Bul özellikleri güncellemeyle Pixel Buds’a ekleniyor.

Pixel Buds yeni özelliklerin yanı sıra yeni renk seçeneklerine de kavuşuyor. İlk olarak sadece Açıkça Beyaz renk seçeneğiyle kullanıcıların karşısına çıkan kulaklık için artık Oh Çok Turuncu, Epey Yeşil ve Neredeyse Siyah olmak üzere üç yeni renk daha sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
AirPods 3 sızıntısı kulaklığın hazır olduğunu gösteriyor

Pixel Buds’ın bas bakımından pek kuvvetli olmadığını bilen Google, yeni bas güçlendirici özelliğiyle bu açığı kapatmaya yönelik bir adım atıyor. Paylaşım tespiti özelliği ise Pixel Buds’ını birbiriyle paylaşan kişilerin kendi kulaklarındaki topuzdan gelen sesi diledikleri şekilde kontrol etmelerini sağlıyor.

google pixel buds

Deneysel bir özellik olan Dikkat Uyarıları’nda ise bebek ağlaması, köpek havlaması veya siren gibi bir ses duyulduğunda kulaklığın sesi otomatik olarak kısılıyor. Güncelleme, Çeviri uygulamasının sohbet modunu da kulaklığa getiriyor. Bu özellik kapsamında telefon üzerinde çevrilen konuşma gerçek zamanlı ve sesli olarak kulaklığa aktarılacak. Söz konusu özellik ilk etapta İngilizce konuşmaları Almanca, Fransızca, İspanyolca ve İtalyancaya çevirmek için kullanılacak.

google pixel buds

Google Pixel Buds artık Cihazımı Bul uygulamasını da destekleyecek. Buna ek olarak, Google Asistan ile kulaklığın şarj durumu kontrol edilebilecek ve dokunmatik kontroller devredışı bırakılabilecek.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....