Google yeni Pixel telefonlarını 5 Ekimde tanıtabilir

google pixel 2Google ilk Pixel telefonlarını geçtiğimiz yıl 4 Ekimde tanıtmıştı. Pixel ve Pixel XL ile olumlu geri dönüşler alan şirket, şimdi de ikinci nesil Pixel telefonlarını sahneye çıkarmaya hazırlanıyor. Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL’in tanıtım tarihine ilişkin en somut iddia, güvenilir bir isimden geldi.

Paylaştığı bilgilerin doğruluğuyla ünlenen duyumcu Evan Blass, ikinci nesil Pixel telefonlarının tanıtım tarihini Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Google’ın Pixel 2 ve Pixel 2 XL’i 5 Ekimde tanıtacağını belirten Blass, telefonlara dair önemli bir bilgiyi de paylaştı.

https://twitter.com/evleaks/status/900527086322032640

Tanıtım tarihi konusunda orijinal Pixel’den uzaklaşamayan Google, telefonlarda bulunacak işlemci konusunda da benzer bir stratejiyi izleyecek gibi görünüyor. 2016 model Pixel telefonlar, Qualcomm Snapdragon 820’nin biraz iyileştirilmiş versiyonu olarak nitelenebilecek Snapdragon 821 işlemciyi taşıyordu. Blass, Pixel 2 ve Pixel 2 XL de Qualcomm Snapdragon 835’in bir üst versiyonu olan Snapdragon 836 işlemciyi taşıyacağını açıkladı.

Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL daha geniş kitlelere ulaşabilir mi?

Evan Blass’in paylaştığı bilgiler, Google’ın akıllı telefon pazarında geçen yılki stratejisinden çok uzaklaşmayacağını düşündürüyor. Ancak şirketin Pixel 2 ve Pixel 2 XL’de telefonun bulunabilirliğini artırması ve satış sahasını genişletmesi bekleniyor. Google’ın bu beklentiye yanıt verip vermeyeceğini anlamak içinse ekim ayını beklemek gerekiyor.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...