Google ücretli haber içeriklerine ücretsiz erişim imkanı sağlayacak

Haber yayıncılarıyla ortaklıklar için 1 milyar dolarlık yatırım planını uygulamaya koyan Google, News Showcase programı kapsamında bazı ücretli haber içeriklerini ücretsiz olarak sunacak. Google’ın ekim ayında duyurduğu News Showcase’te yayıncılar tarafından hazırlanan hikaye panelleri kullanıcılara gösteriliyor.

Google’dan yapılan açıklamaya göre; News Showcase, bazı yayıncılarla yapılan anlaşmalar doğrultusunda ücretli içeriklere ücretsiz erişim imkanı sağlayacak. Bu içeriklerin bedeli Google tarafından yayıncılara ödenecek. Söz konusu içeriklere erişim için yayıncıların internet sitelerine kayıt olmak gerekecek.

Bu imkandan ilk etapta belli sayıda ülkede faydalanılabilecek. News Showcase ekim ayında Almanya ve Brezilya’da kullanıma sunulmuştu. Daha sonrasında Arjantin, Avustralya, Birleşik Krallık, Fransa ve Kanada’dan yayıncılar da programa katılmıştı. Google’dan yapılan açıklamaya göre, farklı ülkelerden yayıncılarla program için görüşmeler devam ediyor.

Google aynı zamanda yeni bir hikaye panelinin duyurusunu yaptı. Bu yeni panel sayesinde yayıncılar günün önemli haberlerini seçip ön plana çıkarabiliyor. Bu seçkiler, Google Haberler platformunun “Sizin İçin” sekmesinde ve Gazetelik bölümündeki yeni bir özel alanda gösterilecek.

google news showcase

Google News Showcase ilk olarak Android’de kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Artık Google Haberler’in iOS uygulaması üzerinden de Showcase’e erişilebilecek. Web ve Google Discover’da da yakında Showcase’i görmek mümkün olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Microsoft hesapları şimdi tamamen şifresiz kullanılabiliyor

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iOS 15 ve iPadOS 15 ile henüz çıkış yapmayan yeni özellikler

Apple'ın iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemeleri çıktı, ancak WWDC 2021'de duyurulan özelliklerin tümü bu yeni güncellemelerle birlikte ilk günden sunulmuyor. SharePlay, geliştirilmiş AirPods...

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...

Gelecek OnePlus amiral gemisini çalıştıracak birleştirilmiş ColorOS/OxygenOS ile ilgili detaylar

Bu yılın başlarında bazı departmanlarını Oppo ile birleştiren OnePlus, bu birleşimin geleceğinin nasıl görüneceğine dair biraz daha fazla ayrıntı verdi. Görünüşe göre, bu ortak...