Teknoblog Mobil Google Instant Apps programını daha fazla geliştiriciye açacak

Google Instant Apps programını daha fazla geliştiriciye açacak

Google Instant Apps programına dair yeni planlarını bir blog yazısıyla paylaştı. Şirket programı daha fazla geliştiriciye açacak.

google instant appsGoogle Android 9 Pie sürümünü geçtiğimiz pazartesi günü yayınlamıştı. Android 9 Pie ile ışıkları üzerine çeken şirket, bu ışıkları son zamanlarda başardıklarını ve gelecekteki hedeflerini anlatmak için de kullanıyor. Google Instant Apps programına dair yeni planlarını da bu doğrultuda kamuoyuyla paylaştı.

Google Play Uygulamalar & Oyunlar Direktörü Purnima Kochikar’ın imzasıyla yayınlanan blog yazısında Google Play’in bu yıl geride bıraktığı bazı önemli kilometre taşları konusunda bilgi verilirken, önümüzdeki dönemde Instant Apps programının daha fazla geliştiriciye açılacağı yönünde ipuçları verildi.

Kochikar’ın verdiği bilgiye göre, Instant Apps programı sayesinde son 1 yıllık dönemde uygulama boyutları yüzde 65 oranında küçüldü, hata oranı yüzde 70 azaldı ve Google Play Store trafiği yüzde 30 oranında arttı. Bu rakamları geliştirmek isteyen Google, hedefi doğrultusunda daha fazla uygulamanın indirilmeden önce denenmesini mümkün kılmayı planlıyor. Şirket böylelikle Play Store’un otomatik öğrenme ile sunduğu önerilerin de gelişmesini hedefliyor. Kochikar, Instant Apps ile geliştiriciler ve kitleleri arasındaki etkileşimi daha derin hâle getirmeyi istediklerini de sözlerine ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Asus 17 Ekim'de Hindistan'da iki yeni telefon tanıtacak

Google Instant Apps programını kapsamını genişletmenin yanı sıra Play Store’daki uygulama kalitesini ve güvenliği artırmayı da hedefliyor.

Önceki HaberiOS 12 iPhone’un portre modunu geliştirecek
Sonraki HaberSamsung yapay zekâ, 5G ve otomobil parçalarına 20 milyar dolar yatırım yapacak

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz