Google Fotoğraflar’a AirPlay desteği geldi

google fotoğraflar

Google Fotoğraflar iOS uygulamasının en son güncellemesiyle birlikte bir iPhone’da TV’ye görüntü transferi mümkün hâle geliyor. Böylelikle bir Apple TV sahibiyseniz, Google’ın fotoğraf uygulamasında sakladığınız fotoğraflarınızı veya videolarınızı TV’nizde kolaylıkla izleyebileceksiniz.

Son güncellemeyle birlikte uygulama AirPlay’i kullanarak görüntülerin aktarımını gerçekleştiriyor. Böylelikle Fotoğraflar uygulamasında gezinerek hangi fotoğrafları TV ekranına yansıtacağınızı seçebilirsiniz.

Bu güncelleme çığır açıcı nitelikte değil, ancak platformlar arasında işlevselliğin artırılması bakımından önemli sayılabilir. Google son yıllarda iPhone için kaliteli uygulamalar üretme noktasında epey iddialı görünüyor. Hatta Motion Stills gibi bazı uygulamalar iPhone için özel olarak geliştirildi. Fotoğraflar’a AirPlay desteğinin kazandırılması iPhone kullanıcılarının Google’ın fotoğraf yazılımını kullanması için biraz daha teşvik edici olabilir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Autopilot kontrolünde kaza yaptı, iki kişi hayatını kaybetti

Tesla Autopilot teknolojisinin güvenilirliğiyle ilgili sorular yaşanan son kazanın ardından yine arttı. 2019 çıkışlı bir Model S, ABD'nin Houston şehrinin kuzeyinde ağaca çarptı. Kaza...

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın