Google Blogger’da cinsel içeriklerin paylaşımını engelleme kararından geri adım attı

google-yeni-logo-200913

23 Mart tarihinden itibaren açık şekilde cinsel içerik içeren paylaşımları blog platformunda engelleyeceğini açıklayan Google, bu planlarını hayata geçirmekten vazgeçti.

Şirketten yapılan açıklamada Blogger’da yetişkinlere özel görsel ve videoları engelleme noktasında birçok geri bildirim aldıkları belirtildi. Kullanıcılar bu tarz bir sansürün kimliklerini sergilemek için cinsellik içeren içerikler paylaşanları olumsuz şekilde etkileyebileceğini belirtmiş.

Sonuç olarak Google yetişkinlere özel içerikleri engellemeyecek, ancak bunun yerine mevcut kullanıcı sözleşmesine bağlı olarak ticari amaçlı pornografik içeriğin paylaşılmasına karşı daha güçlü mücadele verecek.

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun