Google arama geçmişinizin arşivini indirmenize izin veriyor

google-yeni-logo-200913

Google daha önceleri servisleri içinde bulunan kullanıcı verilerini paketleyip dışa aktarmaya izin veriyordu. Şimdi de Google üzerinden yapılan aramaların geçmişini indirmeye izin veriyor.

Gayri resmi Google Operating System blogu tarafından keşfedilen bu yeniliğe ulaşmak için Hesap Geçmişi bölümüne gidip, buradan Arama Geçmişi sayfasına geçiş yapmanız, daha sonra da bu sayfada sağ üst köşede bulunan menüyü açarak İndir seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

Google bir süredir arama geçmişinizi görmeye izin veriyordu, ancak artık arama geçmişinizin arşivini JSON dosyaları olacak şekilde bilgisayarınıza indirme imkanı da sunarak bir kolaylık daha yapmış oluyor.

google-arama-gecmisi-indir-210415

İndirme komutu verdikten sonra Gmail üzerinden bildirim alıyorsunuz ve söz konusu iletide de arşive erişebileceğiniz Google Drive bağlantısı yer alıyor. Google Drive’da tutulan bu geçmişi de zip dosyası olarak indirebilirsiniz.

Arşiv içinde sadece arama geçmişi işlevini etkinleştirdikten ve Google hesabınıza giriş yaptıktan sonraki aramaların kayıtları bulunuyor.

Fiyat-performans oranı yüksek dizüstü bilgisayar arayanlar için HP 255 G7 fırsatı

Okul için uygun fiyatlı, ihtiyaçları karşılayacak bir dizüstü bilgisayar arayanlar için Amazon.com.tr'de HP 255 G7 modeli 4999 TL'lik bir fırsat fiyatıyla müşterilere sunuluyor. Her ne...

iPhone 14 tamamen yeni tasarımla gelebilir

iPhone 13 serisi henüz birkaç gün önce piyasaya çıktı. Ancak bu, gelecek yılın iPhone'ları için dedikoduların etrafta dolaşmaya başlamasını engellemiyor. 9to5Mac'in haberine göre; Bloomberg'in...

Netflix Tudum etkinliğinden öne çıkan duyurular ve fragmanlar

Netflix, cumartesi günü ilk Tudum etkinliğini gerçekleştirdi. Pek çok şeyin gösterimi bu üç saatlik canlı yayında yer aldı. 70'den fazla dizi ve 28 film...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Bu haberi arkadaşınızla paylaşın