Teknoloji

Getir n11’e ortak oldu, yönetimden de sorumlu olacak

getir n11
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Getir geçtiğimiz ağustos ayında Türkiye’nin popüler alışveriş platformlarından olan n11’e yatırım yapmak için görüşmeler başlattığını duyurmuştu. Rekabet Kurumu’nun onayı sonrası Getir n11 alışveriş sitesine sermaye artırımı yoluyla ortak oldu. Ayrıca şirketin yönetiminden de sorumlu olacak.

Hem yurt içinde hem de yurt dışında hızlı büyümesini sürdüren Getir, geçtiğimiz yılın ağustos ayında n11 için ortaklık görüşmelerini başlatmıştı. Geçtiğimiz haftalarda ise Rekabet Kurumu, n11 hisselerinin bir kısmının sermaye artırımıyla satın alınması işlemine onay verdi.

Mart 2013’te Doğuş Holding A.Ş. ile Güney Kore’nin en büyük gruplarından SK Planet Co. Ltd. ortaklığında kurulan n11’de mevcut ortaklar şirkette kalmaya devam ederken, Getir şirketin yönetim kontrolünden de sorumlu olacak.

20 milyondan fazla ürün ve 270 binden fazla kayıtlı iş ortağını 23 milyondan fazla kullanıcıyla buluşturan n11’e yapılan yatırım, Getir’in şimdiye kadar Türkiye’de hayata geçirdiği en büyük satın alma yatırımı oldu.

Paylaş:
İLGİLİ HABERLER