Garmin servisleri saldırının ardından yeniden hayata dönüyor

Garmin’in servisleri geçtiğimiz hafta gerçekleşen fidye virüsü saldırısının ardından çalışmaz hâle gelmişti. Şirket servislerin yeniden işlemeye başlamasının zaman alabileceğini belirtmişti. The Verge sitesinde yer alan habere göre; Garmin’in giyilebilir ürünleriyle ölçülen egzersiz ve hareket verilerini yönetmeyi ve kontrol etmeyi mümkün kılan Garmin Connect uygulamasına yeniden erişilebiliyor.

Kullanıcılar cihazlarının çarşamba gününden bu yana topladığı verilerin uygulamayla eş zamanlanabildiğini belirtti. Garmin’in müşterileri tarafından Twitter’da yapılan paylaşımlarda da uygulamanın yeniden çalışmaya başladığı mesajı veriliyor.

Ancak Garmin’in tedbiri elden bırakmadığını da söylemek gerekiyor. Garmin’in internet sitesindeki durum bölümünde, Connect’e erişimin hâlâ “sınırlı” olarak sağlandığı bilgisi yer alıyor. Dolayısıyla henüz tam anlamıyla bir düzelme olmadığı söylenebilir.

Garmin’den geçtiğimiz cumartesi günü yapılan açıklamada ise kesintinin kullanıcıların aktivite, ödeme bilgisi veya kişisel bilgiler gibi verilerini etkilediğine dair bir bilginin bulunmadığı belirtilmişti.

Kaynaklara göre; Garmin uygulamaları WastedLocker isimli bir fidye virüsü saldırısı nedeniyle devredışı kaldı. Saldırının ardında Evil Corp adını taşıyan bir sanal korsan grubunun bulunduğu ve bu grubun ele geçirdiklerini dışarı sızdırmadığı; bu sayede etkilenen sistemlerin fidye ödemeden yedeklerinden geri döndürülebildiği belirtiliyor.

Sony Xperia Pro-I en gelişmiş kamera deneyimini telefona taşıyor

Sony, Xperia Pro-I adını taşıyan en yeni telefonunu gözler önüne çıkardı. Telefonun adındaki I harfi İngilizcede "görüntü" anlamına gelen "image" kelimesini temsil ediyor. Xperia...

Vodafone Her Şey Yanımda ile e-ticarette zirveyi hedefliyor

Vodafone, dört yıl önce hayata geçirdiği Yanıma uygulaması kapsamındaki hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Tüm kategorilerde hizmet veren Her Şey Yanımda isimli çevrimiçi alışveriş...

YouTube Shorts fonu şimdi Türkiye’ye açıldı

YouTube, Ekim ayından itibaren kısa video içerik üretimini teşvik etmek amacıyla YouTube Shorts Fonu’nu Türkiye’de de kullanacağını açıkladı. Shorts formatında yaratıcı ve benzersiz videolar üreten içerik...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun