Teknoloji

Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5’in ekranları için yeni iddialar

galaxy z fold 4 galaxy z fold 5

Samsung Galaxy S23 serisinin tanıtılmasının ardından gözler Güney Koreli şirketin katlanabilir telefonlarına çevrildi. Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 adıyla resmiyet kazanması beklenen telefonlarla ilgili sızıntılara düzenli olarak yenileri ekleniyor. Bunların en yenisi ünlü duyumcu Ice Universe tarafından paylaşıldı.

Samsung’un Z Flip 5 modelinde kapak ekranını büyütmesine kesin gözüyle bakılıyor. Akıllı telefonun kapak ekranının 3.4 inç büyüklüğünde olacağı söyleniyor. Oppo’nun yeni katlanabilir telefonu Find N2 Flip, 3.26 inç büyüklüğündeki katlanabilir ekranıyla dikkat çekmişti.

Samsung çıtayı biraz daha yukarıya taşıyacak gibi görünüyor. İç ekranın ise çerçevelerinin inceleceği ve su damlası şeklindeki menteşeyle ekran kırışıklığının azalacağı belirtildi.

Galaxy Z Fold 5’te dış ekranın büyüklüğü değişmeyecek

Z Fold 5’te ise tıpkı Z Fold 4’te olduğu gibi 6.2 inç bir dış ekranın bulunması bekleniyor. Cihazın selefine kıyasla 0.2 mm daha dar olması ve bu telefonda da damla şeklindeki menteşeyle ekran kırışıklığının da azalacağı belirtildi. Z Fold 5’in selefine kıyasla daha ince olacağı ve tartıda 254 gram çekeceği de verilen bilgiler arasında yer alıyor.

Hem Galaxy Z Fold 5 hem de Galaxy Z Flip 5’in Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisiyle gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. IPX8 suya dayanıklılık sertifikası da telefonların özellikleri arasında sayılıyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER