Galaxy A22 4G resmiyet kazandı: Helio G80, 6.84 inç ekran

Galaxy A22 5G’yi tanıtan Samsung, akıllı telefonun 4G versiyonunu da gözler önüne çıkardı. İki telefon arasındaki farkların benzerliklerden daha fazla olması dikkat çekiyor. İki cihaz arasındaki farklar işlemciyle başlıyor. Galaxy A22 4G’nin kalbinde Helio G80 işlemci bulunuyor.

Bu işlemciye 4 veya 6 GB RAM eşlik ediyor. Dahili depolama alanı seçenekleri ise 64 ve 128 GB. Telefonun baz konfigürasyon seçeneğinde 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı bulunuyor. Depolama alanını genişletmek için microSD kart desteğinin olmaması da A22 5G ve 4G arasındaki farklardan biri.

İki cihazın ayrıldığı bir diğer nokta da ekran. Akıllı telefonda 6.4 inç büyüklüğünde Super AMOLED ekran bulunuyor. HD+ çözünürlüklü ekranın yenileme hızı yine 90 Hz. A22 5G’deki Sonsuz-V ekran yerine Sonsuz-U ekranın tercih edildiğini belirtmekte fayda var. Ekranın üzerindeki çentik 13 megapiksel kameraya ev sahipliği yapıyor.

Galaxy A22 4G’de de ana kamera görevini 48 megapiksel sensör üstleniyor. Bu sensörde optik görüntü sabitleme özelliği mevcut. 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 2 megapiksel makro kamera ve 2 megapiksel derinlik sensörü sistemi tamamlıyor.

galaxy a22 4g Samsung Galaxy A22 4G için henüz fiyat veya çıkış tarihi açıklanmış değil. Akıllı telefon siyah, beyaz, yeşil ve mor renk seçenekleriyle kullanıcıların karşısına çıkacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...