Facebook video ve sesli görüşmeleri ana uygulamaya geri götürmeyi test ediyor

Facebook video ve sesli görüşmelerin yine ana uygulaması üzerinden yapılması için testlere başladı. Bloomberg’in haberine göre, söz konusu testler sınırlı bir kullanıcı grubuyla gerçekleştiriliyor. Test kapsamında kullanıcılar Messenger uygulamasını açmadan Facebook’ta sesli veya video görüşme yapabiliyor.

Haberde bu testin Facebook’un Messenger ve WhatsApp gibi servislerini yenileme planları kapsamında yapıldığı belirtildi. Messenger, 2014’te Facebook’tan ayrılarak bağımsız bir uygulama hâline gelmişti. Bloomberg’e konuşan Messenger’ın ürün yönetimi direktörü Connor Hayes, uygulamalar arasında geçişi azaltmak amacıyla testlerin yapıldığını belirtti

Facebook’un mesajlaşma uygulamalarını birleştirmeyi planladığı biliniyor. Şirket, 2020’nin eylül ayında Instagram ve Messenger kullanıcılarının birbirleriyle sohbet edebilmesini mümkün kılmış ve WhatsApp’ın da bu özellikleri kazanacağını duyurmuştu. Facebook, geçtiğimiz yıl Messenger’ın daha sade bir versiyonunu da ana uygulamasında test etmişti.

Facebook video ve sesli görüşmeleri ana uygulamadan yapmayı test etse de, artık Messenger’ın yeri de sağlam görünüyor. Connor Hayes, Messenger’ın bir uygulamadan ziyade bağımsız bir servis gibi değerlendirildiğini ve teknolojilerinin Facebook’un diğer servislerinde daha sık görülebileceğini belirtti.

Eğitim için tablet önerileri – Video

MediaMarkt için hazırladığımız tablet önerileri videosunda, farklı ekran büyüklüklerine ve teknik özelliklere sahip olan, fiyatları da modelden modele değişiklik gösteren çeşitli tablet önerileri sıralıyoruz.

iOS 15 ve iPadOS 15’in çıkış tarihi belli oldu

Apple, iOS 15 ve iPadOS 15'in kullanıcılarla buluşacağı tarihi açıkladı. Şirketin WWDC 2021'de duyurusunu yaptığı yeni yazılım sistemi güncellemeleri 20 Eylül itibarıyla dağıtıma çıkacak. Hem...