Facebook Messenger mesajları Face ID veya Touch ID ile korunacak

Facebook Messenger kullanıcılarına gelen kutularını kilitleme ve meraklı gözleri uzak tutma imkanı sunmaya hazırlanıyor. Kullanıcılar konuşmalarına erişmek için Face ID veya Touch ID ile kimlik doğrulaması yapacaklar.

Bu özellik geçen yıl Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp’ta kullanıma sunulmuştu. Böylelikle kullanıcılara benzer bir ek koruma katmanı da sağlanmıştı.

Facebook Messenger’ın durumuna baktığımızda, uygulamadan ayrıldıktan hemen sonra veya belirli bir zaman aralığı içinde geri dönülmediği takdirde parola, Face ID veya Touch ID ile kimlik doğrulaması istenecek.

Facebook adına Engadget’a bilgi veren bir temsilci, “İnsanlara özel mesajlarını korumak için daha fazla seçenek ve kontrol vermek istiyoruz ve son zamanlarda, cihazınızın ayarlarını kullanarak Messenger uygulamasının kilidini açmanıza olanak tanıyan bir özelliği test etmeye başladık. Başka birinin mesajlarınıza erişmesini önlemek için ek bir gizlilik katmanıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Honor Play 5 için hızlı şarj desteği doğrulandı

Bu özellik şu anda kısıtlı sayıda iOS kullanıcısı tarafından test ediliyor. Ancak yakın gelecekte yayınlanacak uygulama güncellemesiyle birlikte daha geniş bir kitleye yayılacaktır.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...