Facebook Messenger iş yerlerinin kullanımına açılıyor

facebook-messenger-business-250315-1

Facebook Messenger’ı bir platforma dönüştürürken, bu noktada girişimcilere özel bir yer ayrılıyor gibi görünüyor. Facebook Messenger’ın API yardımıyla üçüncü taraf uygulamalara açılmasıyla birlikte şirket telefon görüşmeleri yapmaya veya e-posta göndermeye ihtiyacın kalmayacağını düşünüyor.

Eğer her şey planlandığı gibi giderse, yukarıdaki temenniler gerçeğe dönüşebilir. Messenger’ın ticari kullanım alanları genişletiliyor, bundan böyle herhangi bir şirkete veya iş yerine telefon etmek yerine, Messenger üzerinden mesaj gönderebileceğiz, onlardan makbuz veya fişleri Messenger üzerinden alabileceğiz veya e-posta göndermek yerine Messenger’dan mesaj atabileceğiz.

Messenger’da İş Yerleri şeklinde Türkçeleştirebileceğimiz yeni servis henüz genel kullanıcı kitlesinin yararlanabileceği seviyede hazırlanmış değil, ancak büyük bir potansiyel taşıdığını söyleyebiliriz. E-posta kutusunun ileti bombardımanına tutulması yerine, bir iş yeri bir makbuzu veya randevu kaydı onayını Messenger üzerinden gönderebilir. Servis özellikle hızlı ve düzensiz kullanıcılar için verimli şekilde kullanabilecekleri bir yol olabilir. Bu, şirketlerin çevrim içi sohbet uygulamalarından daha çekici bir müşteri ilişkileri seçeneği olabilir.

facebook-messenger-business-250315-2

Ayrıca Facebook bir siparişle ilgili tartışmaların da Messenger üzerinden yapılabileceğini öngörüyor. Müşteri hizmetlerinin Messenger tarafından sırtlanmasıyla birlikte Facebook, müşteri hizmeti veya sipariş tekrarlarının çok daha kolay şekilde yürütülebileceğini öngörüyor. 600 milyon civarındaki kullanıcısıyla, Facebook Messenger iş yerleri ve kurumlar için yararlı bir araç olabilir gibi görünüyor.

Şu anda Facebook’un Zulily ve Everlane gibi iki iş ortağı bulunuyor. Bu ikisi de Messenger üzerinden işle ilgili operasyonlarını yönetiyor, sevkiyat onayı veya ödeme doğrulaması gibi işleri Facebook Messenger ile gerçekleştiriyor.

Facebook Messenger’ın kurumlara olan katkısını, telefon görüşmeleri veya e-posta iletilerinin yerini alıp almayacağını zamanla göreceğiz.

Microsoft CEO’su TikTok görüşmeleri hakkında konuştu

Şimdi hatırlamak oldukça güç olsa da, Microsoft 2020'nin ağustos ayında TikTok'un bir kısmını satın almak için teklif vermişti. Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın TikTok'u...

TikTok aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı geçti

TikTok pazartesi günü yaptığı açıklamada, aylık 1 milyar aktif kullanıcıyı geçtiğini söyledi. Ağustos 2018'de yola çıkan ve ana şirketi Çin merkezli ByteDance'in veri toplama...

Skype yepyeni bir tasarım ve deneyimlerle yenileniyor

Skype'ın son beş yılda çok fazla miktarda tasarım değişikliğinden geçti. Ancak Microsoft hâlâ bir şeyleri yeniden denemeye ve düzeltmeye devam ediyor. Yazılım üreticisi, "gelişmiş,...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun