Facebook Haber sekmesini bir ülkede daha kullanıma sundu

google news abone ol

Facebook haber sekmesini bugün itibarıyla İngiltere’de de kullanıma sundu. Böylelikle söz konusu sekme ABD dışında da erişime açıldı. Facebook’tan yapılan açıklamada, haber sekmesinde özel olarak seçilmiş ve kişisel tercihlere göre belirlenmiş haberlerin yer aldığı belirtildi. Facebook, bu sekmedeki içerikler için bazı yayıncılara ödeme de yapıyor.

Facebook’un yayıncılara ödendiği meblağ bilinmiyor. Ancak şirket bu proje için yıllar içinde hatırı sayılır miktarda yatırım yapmayı planladığını daha önce açıklamıştı. Söz konusu ödemelerin öncelikle içerikleri normalde Facebook’ta bulunmayan yayıncılara yapılması bekleniyor. Bazı yayıncıların bu program kapsamında her yıl milyonlarca pound ücret ödenmesini öngördüğü biliniyor.

Sosyal medya devi, haber sekmesinde birlikte çalışacağı bazı yeni içerik ortaklarını da duyurdu. Bunlar arasında The Financial Times, Sky News, Channel 4 News, Telegraph Medya Grubu, DC Thomson ve Daily Mail Grubu bulunuyor. Facebook geçtiğimiz ay da içerik ortaklarını açıklamıştı. Açıklanan ilk grupta The Guardian, The Economist, The Independent, Wired ve Vogue gibi yayınlar yer alıyor.

facebook haberFacebook’un haber sekmesi, İngiltere’de de ABD’dekine benzer şekilde işleyecek. Burada kullanıcıların okudukları ve paylaştıklarından hareketle profesyonel gazeteciler tarafından seçilen haberler gösterilecek. Ancak kullanıcılar istemedikleri kaynaklardan gelen haberleri veya ilgilenmedikleri konuları sekmeden kaldırabilecek. Facebook, orijinal haberleri de öne çıkaracak.

Facebook Haber sekmesini Almanya ve Fransa’ya da götürecek

Facebook Haber sekmesiyle kullanıcılara uygulama içinde haberlere erişebilecekleri özel bir alan sunuyor. Ancak kullanıcılar diledikleri takdirde profillerinde veya sayfalarda haber paylaşmaya devam edebilecek. Buna ek olarak, Haber Kaynağı üzerinde de haber okunabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Elon Musk: Apple yeniden Twitter'a "tam kapasiteyle" reklam veriyor

Facebook Haber sekmesini Almanya ve Fransa gibi ülkelerde kullanıma sunmak için görüşmelerini sürdürüyor. Şirketten daha önce yapılan açıklamaya göre, haber sekmesi Brezilya ve Hindistan’da da erişime açılacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Self Servis onarım programını Avrupa’da başlattı

Apple'ın Self Service Repair programı, müşterilerin iPhone'larını veya MacBook'larını kendi kendilerine tamir etmelerine izin veriyor ve bu yılın başlarında ABD'de açılmıştı. Şirket bugün itibarıyla...

Spotify Yılın Özeti 2022 listelerini nasıl bulabilirsiniz?

Yılın son ayına geldiğimizde, geride bırakmakta olduğumuz 2022 yılının en'leri listelerini de yavaş yavaş görmeye başlıyoruz. Spotify da her yıl bu zamanlarda, "Wrapped" ya...

Galaxy S22 serisi için yeni kamera güncellemesi

Samsung Galaxy S22 serisi için kamera güncellemesi yayınladı. S22 serisinin kamerası, bu güncelleme ile kullanıcılara adeta bir profesyonel gibi çekim yapma imkanı sunuyor. Samsung, S22...

Microsoft’tan Sony’ye yeni Call of Duty teklifi

Microsoft Sony'ye Call of Duty oyunlarının PlayStation'da oynanabilmesi için 10 yıllık yeni bir sözleşme teklif ettiğini açıkladı. Bu anlaşmanın geçerli olabilmesi için Microsoft'un Activision...

ÖNE ÇIKANLAR