Facebook Haber sekmesini bir ülkede daha kullanıma sundu

Facebook haber sekmesini bugün itibarıyla İngiltere’de de kullanıma sundu. Böylelikle söz konusu sekme ABD dışında da erişime açıldı. Facebook’tan yapılan açıklamada, haber sekmesinde özel olarak seçilmiş ve kişisel tercihlere göre belirlenmiş haberlerin yer aldığı belirtildi. Facebook, bu sekmedeki içerikler için bazı yayıncılara ödeme de yapıyor.

Facebook’un yayıncılara ödendiği meblağ bilinmiyor. Ancak şirket bu proje için yıllar içinde hatırı sayılır miktarda yatırım yapmayı planladığını daha önce açıklamıştı. Söz konusu ödemelerin öncelikle içerikleri normalde Facebook’ta bulunmayan yayıncılara yapılması bekleniyor. Bazı yayıncıların bu program kapsamında her yıl milyonlarca pound ücret ödenmesini öngördüğü biliniyor.

Sosyal medya devi, haber sekmesinde birlikte çalışacağı bazı yeni içerik ortaklarını da duyurdu. Bunlar arasında The Financial Times, Sky News, Channel 4 News, Telegraph Medya Grubu, DC Thomson ve Daily Mail Grubu bulunuyor. Facebook geçtiğimiz ay da içerik ortaklarını açıklamıştı. Açıklanan ilk grupta The Guardian, The Economist, The Independent, Wired ve Vogue gibi yayınlar yer alıyor.

facebook haber Facebook’un haber sekmesi, İngiltere’de de ABD’dekine benzer şekilde işleyecek. Burada kullanıcıların okudukları ve paylaştıklarından hareketle profesyonel gazeteciler tarafından seçilen haberler gösterilecek. Ancak kullanıcılar istemedikleri kaynaklardan gelen haberleri veya ilgilenmedikleri konuları sekmeden kaldırabilecek. Facebook, orijinal haberleri de öne çıkaracak.

Facebook Haber sekmesini Almanya ve Fransa’ya da götürecek

Facebook Haber sekmesiyle kullanıcılara uygulama içinde haberlere erişebilecekleri özel bir alan sunuyor. Ancak kullanıcılar diledikleri takdirde profillerinde veya sayfalarda haber paylaşmaya devam edebilecek. Buna ek olarak, Haber Kaynağı üzerinde de haber okunabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Twitter Spaces için yeni özellikler

Facebook Haber sekmesini Almanya ve Fransa gibi ülkelerde kullanıma sunmak için görüşmelerini sürdürüyor. Şirketten daha önce yapılan açıklamaya göre, haber sekmesi Brezilya ve Hindistan’da da erişime açılacak.

MacBook Pro daha yüksek çözünürlüklü ekranla yenilenebilir

Apple'ın macOS Monterrey için yayınladığı en son beta sürümü, bir süredir konuşulan 14 ve 16 inç ekranlı MacBook Pro modelleri için önemli ipuçları barındırıyor....

iPhone 13 ve iPhone 13 Pro modelleri Türkiye’de ön satışa çıktı

Apple'ın 2021 model iPhone 13 serisi telefonları geçen hafta ABD başta olmak üzere çeşitli ülkelerde ön satışa çıktıktan sonra, bugün itibarıyla mağazalarda satılmaya başladı....

Twitter Bitcoin ile bahşiş alma ve gönderme dönemini başlattı

Twitter, uygulaması aracılığıyla Bitcoin cinsinden bahşiş talep yeteneğini etkinleştirerek, kripto para biriminin bir ödeme yöntemi olarak kullanımını teşvik eden ilk büyük sosyal ağ oluyor....

F1 Rusya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

F1 Türkiye GP 2021 öncesindeki son yarış Rusya'da. Bu hafta sonu düzenlenecek F1 Rusya GP yarışında Verstappen ve Hamilton arasındaki şampiyonluk mücadelesinin nereye doğru...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun